MAQEDONI

Gruevski i përgjigjet letrës së Zaevit, Ahmeti heshtë

Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski me kundër akuza i është përgjigjur ankesave me shkrim të oponentit të tij politik Zoran Zaev drejtuar ndërkombëtarëve se...

SHQIPËRI

Lëtyra Kaç’ Islami

Është megjithë mend i çuditshëm reagimi i Kastriot Islamit ndaj deklaratës së ministrit të jashtëm Ditmir Bushati, i cili shkoi ndesh deklaratës së ambasadores...

Shqiptari vjedh energji elektrike në Itali, por nuk e fusin në...

Nëse dikush vjedh energjinë elektrike mund të dënohet me burg në vendin tonë, por në Italinë fqinjë kjo nuk ndodh. Mediat lokale sjellin rastin...

KOSOVË

Ish pjesëtari i SHIK-ut dhe UÇK-së flet për “urinimin e ushtarëve”...

Në emisionin Click, panelisti, Driton Selmanaj duke përmendur faktin që ish anëtari i LDK-së, tani anëtar i AAK-së, Blerim Kuçi vazhdon të heshtë për...

Forcat e Armatosura të Shqipërisë, FSK dhe British Army, tregojnë forcën

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, deklaroi sot se Forcat e Armatosura të Shqipërisë, Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës – FSK dhe British...

Tifozët e Arsenalit e quajnë Xhakën “bos-in” shqiptar (VIDEO)

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë dy shqiptarët që po lënë gjurmë në kampionatin anglez me paraqitjet e tyre. Edhe pse kanë shumë pak...

LIFESTYLE

Skandal+18/ Ngeli në provimet e vjeshtës, studentja kryen marrëdhënie me dekanin...

Studentja e vënë nën presion vendos t’i bindet dekanit, për t’ia plotësuar dëshirat e tij seksuale dhe përfundon duke kryer marrëdhënie me të. Por, ata...

“The Economist”: Menaxhimi i mafies

Një mënyrë e mirë për të gjallëruar një mbrëmje është duke pyetur njerëzit se cili është filmi më i bukur për kategorinë krim. “The...

THASHETHEME

Së shpejti Pronto-mk, do ta dridh Maqedoninë (Dokument)

Një faqe e rrjetit social facebook me emrin “Pronto/mk” i posedon të gjitha bisedat e përgjuara mes funksionarëve të lartë të partive politike në...

Nevzat Bejtën e kap panika, godet fuqishëm për gjuhën shqipe

Kritikat e mëdha nga mediat, si duket kryetarin e komunës së Gostivarit Nevzat Bejtën kohëve të fundit e ka kap “panika”. Ai në vend...

A mendoni se zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni do të mbahen në fund të vitit ?

Loading ... Loading ...
OPINIONE

Lëtyra Kaç’ Islami

Është megjithë mend i çuditshëm reagimi i Kastriot Islamit ndaj deklaratës së ministrit të jashtëm Ditmir Bushati, i cili shkoi ndesh deklaratës së ambasadores...

Shqiptarët të angazhohen për një Maqedoni të barabartë në çdo nivel

Nga Rexhail RAMADANI/ Ate Maqedoni qe e do VMRO qe e nxiti racizmin, shkeli ligjet dhe kushtetuten, themeloi nje sistem oligarkik, motivoi dhunen etnike, shkeli...

Amani, pushoni më të merreni me luftën për “pushtet”

NGA KALOSH ÇELIKU/        Amani, pushoni më të merreni me luftën për pushtet, kur gjithë jetën deri në vdekje, mbetët argatë të “vëllezërve”!...