MAQEDONI

Pollozhani do të jetë rektor i Universitetit “Nënë Tereza”

Ministria e Arsimit sot zyrtarisht konfirmoi se Aziz Pollozhani do të jetë rektor i Universitetit “Nënë Tereza”, i cili këtë detyrë do ta ushtrojë...

SHQIPËRI

Rama dhe plehrat, plas gallata dhe revolta në rrjetet sociale (FOTO)

Interneti është treguar i pamëshirshem me kthesën 360 gradë të Edi Ramës për plehrat. Dikur totalisht kundër, sot në pozita të vështira mbrojtëse dhe justifikuese. Por...

Arrestohet në Tiranë mjeku rus, si mashtronte për trafikun e organeve

Mjeku rus, Boris Wolfman, i dyshuar se drejtonte një klinikë të jashtëligjshme për trafikun e organeve në Kosovë është arrestuar në Tiranë. Lajmin e raportojnë...

KOSOVË

Gashi në polici, i dyshuar për fondin e 3%

Muaj më parë kishin filluar hetimet për ish-kryeministrin e Kosovës në mërgim, Bujar Bukoshin. Fjala është për një hetim që përfshin edhe Atdhe Gashin Burime...

Çfarë i shtyn kosovarët të luftojnë në Siri

Numri prej 314 vetash që kanë shkuar për të luftuar në Siri, ka bërë që Kosova të llogaritet si vendi me numrin më të...

Kroacia zbulon listën e lojtarëve për ndeshjen me Kosovën

Ante Čačić, selektori i Kroacisë, ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës ndaj Kosovës dhe Finlandës Në mësim e të...

LIFESTYLE

Ja kushtet për punësim si infermierë të shqiptarëve të Maqedonisë në...

Eksperti i infermierisë në Essen të Gjermanisë Mevaip Beari ka bërë të ditur kushtet për aplikimin e 100 infermierëvë për punë në Gjermani. Më...

VIDEO/ Dasma mbretërore, Elia zbulon dhuratën speciale

Kur kanë mbetur dhe pak ditë nga dasma madhështore e Princ Lekës me aktoren Elia Zaharia, përgatitjet e këtij eventi duket se janë drejt...

THASHETHEME

Gazetari shqiptar : Me ja q…këtij shteti, më i rrezikuar ndjehem...

Gazetari Murat M.Aliu vlerëson se ai ndjehet më i sigurt si shqiptar në Prilep sesa në Shkup ku jetojnë me qindra mijëra shqiptar, transmeton...

Komandant Sokoli e dridh Shkupin, Komandant Hoxha Facebookun?!

Seanca për lëndën “Lagja e trimave” i ktheu njësitë speciale të policisë në rrugët e Shkupit. Ndërtesa e Gjykatës së Lartë ku sot duhet...

A mendoni se zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni do të mbahen në fund të vitit ?

  • Jo (67%, 462 Votes)
  • Po (33%, 230 Votes)

Total Voters: 692

Loading ... Loading ...
OPINIONE

Plehrat, kanabisi, muxhahedinët iranianë dhe reforma në drejtësi, nga i njëjti ekuacion djallëzor

Nga Kastriot Myftaraj/ Qeveria e Edi Ramës, duke pranuar në Shqipëri të gjithë organizatën e muxhahedinëve iranianë, me mijëra njerëz, dhe jo vetëm një numër...

Në mbështetje të Fatime Fetait dhe PSP, porosi për babë Nafiun

Nga Faton Aliti/ D.Pavloviç Llatas është një figurë tragjike në historinë e Maqedonisë plurale,e në veçanti për popullin maqedonas.Ky njeri,i maskuar si luftëtar për mbrojtjen...

Çështja Çame që vranë ndërgjegjen greke

Arben Llalla/ Deklarata e Komisionerit Hahn rreth problemeve të pazgjidhura që ekzistojnë mes Greqisë e Shqipërisë si kufiri detar dhe Çështja Çame ka futur marrëdhëniet...