Akademia e Oscar pritet të mbajë bisedime urgjente me Weinstein

Mirëpritësit e Oscar pritet që të mbajnë bisedime urgjente me producentin e Hollywood, Harsey Weinstein.

Këto bisedime do të bëhen për të shqyrtuar rolin e tij pas skandalit mbi ngacmimet seksuale, shkruan BBC, përcjellë Klan Kosova.

Akademia e Artit dhe Shkencës ka thënë se dyshimet rreth ngacmimeve seksuale ndaj Wesintesin janë neveritëse.

Bafta, Akademia e Britanike e Filmit dhe Arteve televizive, ka anuluar anëtarësimin e tij.

Por që Weinstein fuqishëm ka mohuar dyshimet e ngritura ndaj tij. /Klan Kosova/

Comments

comments