‘Arifhikmeti’ sjell këngën e tij të parë “Vet Mthae Tdua” me nofkën MC Litii (Video)

Aktori Xhevdet Jashari është i njohur për publikun më shumë si “Arifhikmeti” i serialit komik “O Sa Mirë”.

Ai ka shumë fansa në rrjetet sociale, në të cilat është mjaft aktiv.

Pas angazhimit të tij në shumë projekte filmike, Jashari kësaj here e sprovon veten e tij edhe në këngë.

Aktori Xhevdet Jashari është më shumë i njohur për publikin si ‘Arifhikmeti’ i seralit “O Sa Mirë”, teksa së fundmi e ka sporvuar veten edhe në këngë
Ai ka publikuar një parodi në kanalin YouTube të titulluat “Vet Mthae Tdua”.

Muzikën e kësaj kënge e ka punuar Strike beatz, ndërsa vargjet e tekstit i ka shkruar vet Xhevdet Jashari.
“Te gjithe ju qe e perkrahet Arifhikmetin, te gjithe ju qe i dhate mundesine Arifhikmetit te jete pjese e jeteve tuaja u jam mirenjohes pafundesisht. Te gjithe juve ua kushtoj kete kenge (kenge e cila ka eshte e zhanrit komik, edhe rep edhe komedi) duke shpresuar ne perkrahjen tuaj te metutjeshme dhe duke shpresuar se do tu pelqeje. Eh shtaj dua ne 19 ora kur ta ces premieren e kajnkes ta dixhni me kliklime e me like te faqes ne youtube en me share, ta cudisem dinjane tem bohi krejt subskrajb ta cudisem ene youtibin, ta smetajsem kejt…” (sic.), kishte shkruar aktori tetovar pak para se të publikonte këngën e re.

Comments

comments