Basha kërcënon Ramën: Do t’i zbardhim të vërtetat

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas asaj çfarë ndodhi sot në seancë plenare, ku akuzoi kryeministrin dhe kryeparlamentin se nuk lejuan fjalën e lirë në parlament.

Ai tha se në atë foltore do të zbardhen lidhjet e implikimit të Edi Ramës me krimin.

“Opozita është gati ta ballafaqojë për herë të dytë radhazi me fakte për Edi Ramën me krimin e organizuar shqiptar. Edi Rama e di këtë sepse ne e kemi paralajmëruar. Vendi për ta treguar është aty. Gramoz Ruçi shkeli rregulloren duke kërkuar përjashtimin e Flamur Nokës sepse ky i fundit kërkoi zbatimin e rregullores nenin 49 për çështje të procedurës. Z.Noka u çua për të kërkuar zbatimin e rregullores sepse gjatë kohës së fliste z.Berisha ai përdori fjalor të rëndë. Dhe më rëndë nga ajo që raportoni ju, fjalor të një rrugaçi”, tha Basha duke hyre ne sallen e seancave plenare, aty ku vijojnë te qendrojnë deri ne oren 17:00 deputetet e opozites. /Gazeta Express

Comments

comments