Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane

Daniele De Rossi dhe Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar.
Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”.

Kapiteni Gianluigi Buffon ka konfirmuar pensionimin nga futbolli ndërkombëtar.

Kurse, pas tij nga skuadra e “Azzurrëve” janë larguar edhe dy futbollistë të tjerë të mëdhenj.

Mesfushori Daniele De Rossi dhe mbrojtësi Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. /Blic/

Comments

comments