Burri ‘seks’ me peshkaqenin? Foto po ‘thyen’ internetin, por…

Fotoja e një burri lakuriq mbi një peshkaqen ka bërë xhiron e internetit dhe ka ngritur shumë diskutime. Në fillim u menduar se ishte trajneri i futbollit të Floridës, Jim McElwain, por ky i fundit e mohoi me shpejtësi.

Misteri mbi identitetin e e këtij njeriu është zgjidhur dhe njeriu në fjalë është një ish-oficer i policisë së New York-ut.

Ajo çka e bën më tronditëse këtë foto është fakti që peshkaqeni është i ngordhur dhe burri ka hipur sipër tij, ndoshta për të bërë ndonjë shaka që nga komentuesit në Twitter nuk është pritur aspak mirë.

Fotoja nxiti zemërimin nga organizatat e kafshëve të egra, të cilat e kritikuan ashpër ish-oficerin për “poshtërimin” e kafshës.

Fotoja ka qarkulluar në internet me 5 maj të këtij viti, por u zbulua se ajo ishte shkrepur para rreth dy vitesh, por kjo nuk i ka penguar ata që duan kafshët që të nisnin tani një debat të zjarrtë në rrjetet sociale.

“Ai veprim duhet dënuar pavarësisht kohës”,- thonë ata

Comments

comments