-8.3 C
Macedonia
E premte, Dhjetor 15, 2017

Ministrat e Qeverisë pa Zaevin me minibus drejt Shqipërisë (FOTO)

Kabineti qeveritarë në krye me Hazbi Likën sot janë nisur drjetë Shqipërisë për të mbajtur një mbledhje të përbashkët mes dy qeverive atë të...

Amdi Bajram në Kuvend, a po i vjen era pushtet?!

Për dallim nga kolegët të koalicionit opozitar që udhëhiqet nga VMRO-DPMNE të cilët po bojkotojnë seancat kuvendore, deputeti që i përket këtij koalicioni, Amdi...

Bullgarizimi i Maqedonisë, ja sa maqedonas janë bërë bullgarë

Mediat bullgare raportojnë se nga viti 2001 e deri më tani, 71.524 qytetarë të Maqedonisë kanë marrë shtetësi të Bullgarisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.   Mediat kanë...

Incident në Hasanbeg të Shkupit, policia në kërkim

Disa persona të panjohur në moshë nga 15 deri 18 vjeç dje fizikisht kanë sulmuar një djalosh 15 vjeçar në autobusin e NPT-së me...

Nga tani në Drejtorinë për të Ardhurat Publike duhet patjetër të lajmrohet edhe transferi...

Ministria e Financave propozon ndryshime të reja ligjore në Ligjin për ofrimin e shërbimeve të transferimit të shpejtë të parave. Ofruesit e shërbimit të transferimit...

Tragjedi në Gjermani, rrëzohet aeroplani, ka të vdekur

Prokuroria gjermane njoftoi se dy shtetas austriak dhe një gjerman kanë vdekur në fatkeqësinë ajrore, mbrëmë vonë pasi që aeroplani i tyre privat u...

Përplasje çuditshme mes ambasadës amerikane dhe asaj ruse në Maqedoni

Një ‘përplasje’ e çuditshme ka ndodhur mes ambadës amerikane dhe asaj ruse lidhur me ndotjen masive në Shkup, njofton agjencia e lajmeve INA. Ambasada ruse...

Vritet edhe një shkupjan, në Siri

Ademi nga Shkupi është vrarë në Siri. Ai ka qenë sportist i shkëlqyer në boks dhe anëtarë i Klubit të boksit “Shkupi”. Ja lista me...

Familja shqiptare Ajazaj dëbohet në 3 të natës nga Gjermania (FOTO)

Pas tre vjetësh, familja shqiptare që kishte ardhur në Berlin, është dëbuar për në vendlindje, shkruan ‘Bild.de’. Xhezo Ajazaj (31-vjeç), gruaja e tij Artjola (29)...

Shqipëri-Maqedoni, SOT mbledhja e përbashket e qeverive

Qeveria e Maqedonisë dhe ajo e Shqipërisë sot do të zhvillojnë mbledhjen e parë të përbashkët në qytetin e Pogradecit. Të dy kabinetet do të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!