28 C
Macedonia
E mërkurë, Gusht 2, 2017

Top Channel skandaloz Ramiz Merkon e quan ministër maqedonas! (FOTO)

Televizioni Top Channel në lajmin për takimin e presidentit Ilir Meta me ministrin e Qeverisë së Maqedonisë për Investime të huaja, Ramiz Merko këtë...

Rama nuk iu ndahet atleteve, ja si është veshur në Samitin e Adriatikut (FOTO)

Gjatë ditës së sotme është mbajtur Samiti i Kartës së Adriatikut, ku zv.presidenti amerikan Mike Pence ka mbajtur një fjalim para kryeministrave të Ballkanit...

Zaev: Presim që Maqedonia të bëhet anëtare e 30-të e NATO-s (VIDEO)

Maqedonia e intensifikon bashkëpunimin me vendet e rajonit dhe pret që të bëhet anëtarja e 30-ta e NATO-s, deklaroi kryeministri Zoran Zaev sot në...

Pence: SHBA do të angazhohet për të ardhmen e Kosovës në NATO

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence, ka thënë sot në Podgoricë se SHBA-të do të angazhohen që Kosova të bëhet anëtare...

“Shpërthen” mërgimtari kundër gruas së ministrit shqiptar: Nëse të vjen me vjell, shko kontrollohu...

Dje Meliza Krasniqi,  bashkëshorte e ministrit Memli Krasniqi, ka reaguar për ankesat që bëjnë mërgimtarët në Kosovë, duke thënë se rutina e stinës së...

Kthehej në Zvicër, gurbetqari nga Maqedonia aksidentohet për vdekje në Kroaci (Foto)

Të martën në orët e mëngjesit 4.10 në autostradën tek Nova Gradiska të Kroacisë. Selim Selimi 61 vjeçar së bashku me djalin e tij 40...

Ja cilët do të emërohen për ambasadorë

Kohabitacioni nënkupton se duhet së bashku të punojmë në zgjidhjet për të mirën e qytetarëve të cilët na kanë zgjedhur. Zgjidhje të cilat nuk do...

Kryeparlamentari Xhaferi u përkul para varrit të Nikolla Karevit

Delegacioni kuvendor i udhëhequr nga kryeparlamentari Talat Xhaferi, është përkulur dhe ka vendosur lule përpara varrit të Nikolla Karevit në Krushevë. Xhaferin e kanë shoqëruar,...

Zaev thellon bashkëpunim me Bullgarinë dhe Shqipërinë, Serbia në ankth

Politika e jashtme e Maqedonisë ka filluar të ndryshoj në mënyrë drastike ndaj fqinjëve, njofton agjencia e lajmeve INA. Kryeministri i ri Zoran Zaev duke...

SHBA përshendësin marrëveshjen Bullgari-Maqedoni

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përshëndetur marrëveshjen për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, njofton agjencia e lajmeve INA. “Kjo marrëveshje e rëndësishme...