19.2 C
Macedonia
E martë, Shtator 19, 2017

Clark: Kombet e Bashkuara kërkojnë zgjidhje të shpejtë të krizës në Maqedoni

Ne me të vërtetë do të kishim dashur të shohim zgjidhje të shpejtë të krizës në pajtueshmëri me rendin kushtetutar, pasi votuesit presin që...

Arrestohen të rinjtë shqiptarë për disa peshq të peshkuar në Liqenin e Ohrit

Policia e Maqedonisë në Liqenin e Ohrit ka ndaluar tre të rinjë shtetas shqiptarë, që po gjuanin peshk në pjesën e Liqenit në territorin...

Regjimi maqedonas dhe shqipfolësit i mbyllën dy radiot shqiptare në Manastir  

Korrespodenti i agjencisë së lajmeve INA nga Manastiri, Fërgim Demiri rrëfen gjendjen e rëndë të medieve shqipe në qytetin e alfabetit. Ai bën të ditur...

Huliganët maqedonas sulmojnë tifozët shqiptarë në Gjorçe të Shkupit (FOTO)

Pas fitores së K. F Shkëndija mbrëmë në Shkup teksa tifozët shqiptarë të këtij klubi janë kthyer për në shtëpi ata janë sulmuar barbarisht...

Media gjermane: Ky është misioni i Zoran Zaevit

I mandatuari për shefin e qeverisë së ardhshme, Zoran Zaev, të martën ka paraqitur programin e tij qeveritar. Maqedonia të anëtarësohet sa më shpejt...

Mehmeti: Dyfytyrësia nuk sjell progres, o njerëz!

Avdulla Mehmeti Sa popull i çuditshëm jemi ne shqiptarët në Maqedoni, njëherësh ua urojnë dhe japin mbështetje për ,,suksesin”, edhe politikanëve për miratimin nga Qeveria...

Analisti i njohur godet Qeverinë e re: ja pse po vlojnë pakënaqësitë nga politikat...

Publicisti i njohur maqedonas, Shasho Ordanovski në kolumnën e tj të fundit shkruan se LSDM është duke “vluar” për shkak të pakënaqësive të mëdha...

Trump vazhdon Listën e Zezë, këta janë 37 shqiptarët “non grata” për Amerikën (Lista)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka vazhduar edhe për një vit urdhrin ekzekutiv për emergjencë kombëtare në Ballkanin Perëndimor. Ky urdhër, i...

Realiteti shqiptar në festën e pavarësisë!

Karikaturisti shqiptar Jeton Mikullovci me rastin e festës së pavarësisë së Shqipërisë ka në gazetën ‘Koha Ditore”, përmes një karikature ka paraqitur realitetin shqiptar...

Isa Mustafa – Opozitës: Mund të më vrisni për 150 euro

Kryeministri Isa Mustafa ka reaguar nëpërmjet Facebook’ut pas sulmeve të fundit me vezë ndaj tij. Thotë se edhe mund t'i merret jeta por se...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!