Digjet makina e biznesmenit shqiptar, ja kush është?/VIDEO

Një tjetër zjarrvënie ka ndodhur në qytetin e Vlorës. Persona të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin qëllimisht makinës së biznesmenit Eduard Alikajt, Benz me...

Zëdhënësi i qeverisë: As BESA, as PDSH në Qeveri!

Nuk bëhen bisedime me Lëvizjen BESA dhe me Partinë Demokratike Shqiptare për hyrjen e tyre në Qeveri, konrmoi sot zëdhënësi qeveritar Mile Boshnjako… Nuk...

Rama: Pa Partinë Socialiste shqipja nuk do të ishte zyrtare në Maqedoni (VIDEO)

Kryeministri shqiptar Edi Rama në fjalimin e tij me rastin e 26 vjetorit të forumit rinor socialist FRESSH theksoi se Partia Socialiste ka rolin...

Çka nëse dështojnë bisedimet për emrin? “A do ketë Shqipëri e Madhe apo Bullgari...

Gazeta greke Katimerini në një artikull të saj ka analizuar se çfarë mund të ndodhë nëse dështojnë negociatat e përshpejtuara me Maqedoninë lidhur me...

Këto janë komunat në Maqedoni të zhytura në borxhe

Tetova, Ohri, Struga, Çairi, Karposhi dhe mbi 20 komuna të tjera kanë borxhe të mëdha. Nga gjithsej 80 komuna, 22 prej tyre kanë borxhe...

Ja Qeveria nën hije e VMRO-DPMNE-së (LISTA)

Ish-funksionarë që kanë mbajtur poste të larta qeveritare gjatë qeverisjes së kaluar si dhe ekspertë të fushave të ndryshëm janë ekipi i ri i...

Ahmeti rrezikon postin e të parit të Prishtinës pas largimit nga VV, ja ligji?/DOKUMENT

Shpend Ahmeti pas dorëheqjes nga Lëvizja Vetëvendosje rrezikon të humbasë edhe postin e kryetarit të Prishtinës. Ligji për vetëqeverisje lokale krijon hapësirë që të...

“Çmenden” mediat e VMRO-së, linçojnë Zaevin duke e quajtur shqiptar?!

Mediat e afërta me VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran...

Strategjia e Brukselit për Ballkanin: Asgjë konkrete për Maqedoninë

Maqedonia bën progres të dukshëm në rrugën euroatlantike dhe Komisioni Evropian është i gatshëm të përgatitë rekomandim për hapjen e negociatave mbi bazë të...

Djali i shqiptarit nga Amerika, zbulohet si komandant i ISIS-it

Shqiptaro-amerikani u bën thirrje myslimanëve në SHBA të kryejnë sulme terroriste Nga Ruben Avxhiu “The Atlantic” ka botuar sot një speciale të gjatë për djalin e...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!