Monday, January 22, 2018

Grekët me të madhe po blejnë stoli ari në Maqedoni

Grekët po blejnë me të madhe stoli ari nëpër artarit e Maqedonisë, me qëllim që të mos i humbasin kursimet e tyre në euro. Kjo...

Serialet turke i lanë pa punë

Telenovelat turke kanë pushtuar televizionet në Maqedoni dhe sa përfundon njëri, fillon tjetri, duke shtangur shumë familje përballë televizorit. Kjo po ndodhë edhe në...

Rasti “Monstra” më 11 shtator do rrëzohet si kulla prej letrave të bixhozit

Tre muaj shtesë agoni do të kenë familjarët e shqiptarëve të dënuar me burg të përjetshëm në rastin “Monstra”, pas vendimit të gjykatës që...

Historia e tmerrshme e vrasësit të maleve

Megjithëse është vetëm 20 vjeç ai ka profilin e një vrasësi cinik dhe gjakftohtë. Së paku kështu e përshkruajnë pas pyetjeve të para, oficerët...

Aksident i rëndë në magjistralen Kaçanik- Hani i Elezit (Foto)

Në mes të Hanit të Elezit dhe Kaçanikut ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacione raporton Indeksonline. Një veturë e tipit Pezho dhe një Pasat...
video

Talat Xhaferri pranon për partizimin e institucioneve, edhe nga BDI

Deputeti i BDI-së, Talat Xhaferri ka pranuar partizimin e institucioneve dhe se sipas tij, pjesën e saj e ka edhe partia që përfaqëson ai. “Nuk...

Shehabi në konflikt interesi, edhe sekretar shtetëror edhe kryetar i “El Hilall”

Behixhudin Shehabi është fund e krye në konflikt interesi. Ai tani po kryen dy funksione publike, edhe kryetar tradicional i Shoqatës Humanitare “El Hilal”,...

Popullata e varfër, funksionarët shqiptarë reklamohen me iftaret me bollëk

Funksionarët shqiptarë në Maqedoni ditëve të fundit kanë vërshuar rrjetet sociale duke nxjerrë atmosferën e iftareve të begatshme me ushqime të llojllojshme. Ky reklamim i...

Punësime për militantë partiak në ndërmarrjen “Rrugët e Maqedonisë”

Konkurset në institucionet shtetërore dhe ndërmarrjet publike po vazhdojnë me të madhe, duke pranuar militantë partiak në prag të zgjedhjeve të paralajmëruara. Një konkurs i...

Shtyhet seance gjyqësore për rastin “Monstra”

Është shtyer sot në Gjykatën e Apelit séanca gjyqësore për rastin “Monstra”, që ka të bëjë me vrasjen e pesë maqedonasve në prill të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!