Kroacia në finale, anglezët në shpi, dramë e paparë!

Kroacia shkon në finale pasi mposhtën Anglinë me rezultatin 2:1 me golin e MARio Manxhukiç. 109' Një veprim që nuk premtonte pothuajse asgjë bie goli....

Der Standard: Shqiptarët mburojë kundër ndikimit rus në Maqedoni

Ftesa ndaj Maqedonisë vjen vonë për shkak të kontestit të emrit. Në rast tjetër ajo do vinte përpara dhjetë vitesh. Samiti i NATO që mbahet...

Blerim Xhemaili nga Rusia në Bogovinë, ja emocionet që po përjeton (VIDEO)

Komuna e Bogovinës ka planifikuar dhe po realizon aktivitete të përbashkëta me mërgimtarët. I pari që ka shijuar këto aktivitete ka qenë futbollisti i...

13 vjet pa komandant Strugën, u harrua vendosja e përmendores së tij(FOTO)

Sot janë mbushur 13 vjet nga vrasja në rrethana ende të paqarta të Nuri Mazarit, të njohur si komandant Struga, i cili ishte veprimtar...

Shkupi insiston për ekstradimin e Alil Demirit dhe Afrim Ismailoviq të rastit “Monstra”

Gjykata Penale e Maqedonisë insiston në ekstradimin e të akuzuarve në rastin Monstra, Alil Demiri dhe Afrim Ismailoviq. Në seancën e sotme gjyqësore gjykatësi...

(DOKUMENT) MAQEDONIA MERR FTESË PËR ANËTARËSIM NË NATO

Projekt konkluzionet e Samitit të NATO-s parashikojnë që Maqedonia sot merr ftesë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Aleancë dhe anëtarësimin e plotë...

Filloi samiti i NATO-s në Bruksel, masa të forta sigurie

Nën masa të shtuara të sigurisë në Bruksel sot dhe nesër mbahet samiti i NATO-s. Shefat e shteteve anëtare të NATO-s në samitin dyditor...

Prangoset kryetari i një komune në Maqedoni/FOTO

Prangoset kryetari i komunës së Novo-Sellos, Boro Stojçev nën dyshim për kontrabandë cigaresh. Ai është kapur mbrëmjen e djeshme së bashku me gruan dhe...

Sot ftesa për Maqedoninë për anëtarësim në NATO

Ftesa për anëtarësim në NATO për Maqedoninë është kryelajmi i Samitit të Aleancës që prej sot fillon në Bruksel. Lajmi është paralajmëruar edhe nga vetë...

BBC tallet me veshjen e Edi Ramës në Samitin e Londrës/VIDEO

Duket se dikush ka ngatërruar kodin e veshjes shkruan gjigandi britanik i BBC, i cili përmes një videoje të postuar në rrjetin social Tëitter,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!