3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Han neser në Shkup, takon liderët, do kërkojë llogari edhe për (mos)funksionimin e Qeverisë?

Euro Komesari i Bashkimit Europian për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, nesër do të të vizitojë Maqedoninë dhe do te ti takojë...

KËTA JANË FITUESIT E BALOTAZHIT SIPAS EXIT POLLIT

Prizren – PDK 53% VV – 47% Gjakovë – AAK 58% Alternativa 42% Ferizaj – PDK 53% LDK – 46.8% Vushtrri – 39% PDK – LDK 60% Mitrovicë...

Simbolet kombëtare në Mal të Zi, shqiptarët nuk do të burgosen më

Ministria e Pakicave në Mal të Zi ka hartuar një variant të ri të projektligjit për përdorimin e simboleve kombëtare. Për ministrin Mehmed Zeka, ky...

Anëtari i LSDM: Na konvenon kacafytja mes partive shqiptare, do e mbajme fitilin ndezur

Një anëtar i LSDM në Shkup thotë se partisë së tyre i konvenon konflikti dhe kacafytjet mes partive shqiptare. Ai këtë e ndërlidh me...

Shpallen tre ushtritë më të fuqishme në botë: cila është e para në Ballkan?...

Shtetet e Bashkuara janë forca më e fuqishme ushtarake në botë, ndërsa Kroacia është ushtria më e fuqishme në rajonin e Ballkanit Perëndimor, shkruan...

Edhe LSDM amendamente për propozim-ligjin për gjuhët

Partitë po punojnë për përgatitjen e amendamenteve për propozim-ligjin për përdorimin e gjuhëve. Deri të hënën këto amendamente duhet të dorëzohen deri te kryetari...

Qeveria mbetet pezull, Zaev bën “sefa” në Sarajevë

Qeveria ende është larg zgjidhjes për plotësimin e vendeve vakante në pushtetin ekzekutiv pas zgjedhjeve lokale. Sipas deklaratave jozyrtare nga partnerët e koalicionit, tashmë...

Nënat shqiptare në Zvicër mund t`i humbin foshnjet e tyre gjatë shtazanisë

Në mes të mjekëve dhe pacienteve shtatzane, nëpër spitalet e Zvicrës, shpeshëherë vie deri në probleme serioze gjuhësore. Ekspertët janë duke u angazhuar që...

Hahn pritet të zbarkoj në Shkup, ka një mision…

Komisioneri evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johanes Han javën e ardhshme vjen në Shkup për të parë nga afër realizimin e reformave për anëtarësimin...

LSDM i përgjigjet akuzave të Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes BESA për Gostivarin

sekretari i përgjithshëm i partisë, Aleksandar Kiracovski, i vlerësoi si spekulime akuzat e djeshme nga Aleanca për shqiptarët dhe Besa, që ministri i brendshëm...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!