19.2 C
Macedonia
E martë, Shtator 19, 2017

Zaevi takoi presidentin Tramp

Kryeministri Zoran Zaev sot në Nju-Jork kishte takim të shkurtër me presidentin amerikan, Donald Tramp. “Në Nju-Jork jam për Asamblenë e Përgjithshme të KB-së. Në...

IRI: Portalet më të lexuara në Maqedoni, gazetat i çojnë në histori, po u...

Ndikimi i portaleve është në rritje sa i përket lexueshmërisë dhe besueshmërisë në opinion. Kështu thuhet në anketën e fundit të realizuar nga IRI. Në...

Anketa e IRI-t: BDI e para, Aleanca del para Lëvizjes Besa (Foto)

Instituti Republikan Amerikan ka publikuar rezultatet e anketës së fundit që ka realizuar në muajin gusht. Sipas kësaj ankete, parti e parë është Lidhja...

Sheqerinska e ‘shkrin’ si sheqer Karakaçanovin

Bullgaria e përkrah unitetin shtetëror dhe integritetin territorial të Maqedonisë dhe është e gatshme të ndihmojë në zgjidhjen e kontestit për emrin me Greqinë,...

Burrat e politikës… që ’shkelin’ gratë  

Shoqëria  patriarkale në Maqedoni  si duket akoma ushqen stereotipet gjinore, njofton agjencia e lajmeve INA. Ndoshta në këtë rastë vlen thënia e politikanes shqiptare Ganimete...

Unë Fatime Fetai, jam nënë e dy fëmijëve, ende nuk jam grindur me kunatën...

Portali A1On ka bë një emision ndryshe për tri damat që udhëheqin prokurorinë Speciale Publike, Katica Janeva, Lençe Ristevska dhe Fatime Fetai. Ata edhe...

Shtyhet seanca për Sopotin, ja arsyet

Është anuluar sërish seanca gjyqësore për rastin “Sopoti”, për shkak të mungesës së gjykatësit që e udhëheq këtë proces. Seanca e radhës është caktuar për...

Rasti Sopotit, shqiptarët e pafajshëm nuk durojnë më (FOTO/VIDEO)

Rasti i Sopotit është një rast i montuar politik me qëllim burgosjen dhe maltretimin ish-pjesëtarëve të UCK-në në Kosovë e Maqedoni. Montimi eklatant është...

“Huligani” plak që tërhoqi për flokë deputeten e Zaevit do të dal në gjyq...

Në Gjykatën Penale në Shkup është caktuar gjykimi për sulmuesin e ministres së Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, njofton Portalb.mk. Për këtë vepër është e parashikuar dënim me...

Në Shkup vjen lideri i “fortë” bullgar që kërkon njohjen e komunitetit bullgar në...

Ministri i Mbrojtjes i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Delegacioni bullgar, të cilin e kryeson Karakaçanov, do të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!