Guri u paraqit në gjykatë, Alimi në udhëtim zyrtar në Tiranë

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Ejup Alimi nuk ka marrë pjesë sot në seancën gjyqësore për rastin “Titanik3” që po hetohet nga prokuroria...

Drejtësia heshtë për kërcënimet e sërishme të Boban Iliqit, vrasësit të Almirit

Gjykatësja që la të mbrohet i lirë Boban Iliqi i akuzuar për vrasjen e Almirit 4 vjecar nga Kumanova është në heshtje dhe nuk...

Arrestime të tjera ish-funksionarëve në Maqedoni, policia po heton

Pas arrestimit të ish-drejtorit të Shërbimit për punë të përgjithshme dhe të përbashkëta të Qeverisë, Vase Donevski, në shënjestër dhe hetime janë edhe zyrtarë...

Alimi dhe Guri i BDI-së sot në gjykatë për rastin “Titanik3”

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Ejup Alimi sot  ulet do të në bankën e të akuzuarve për mashtrim zgjedhor në vitin 2013. Përveç...

Sputnik paralajmëron skenar apokaliptik në Maqedoni pas shqipes: Shkupi drejt zgjedhjeve të parakohshme

Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe nga Parlamenti i Maqedonisë ndez reagimin e rusëve nëpërmjet medias së fuqishme të Kremlinit, Sputnik. Në një koment të...

Deputetë të LSDM nën terror, protuestues para shtëpive të tyre i kërcënojnë/FOTO

Masa të shtuara policore ka pranë shtëpive të deputetëve të LSDM-së pasi që dje votuan Ligjit për përdorimin e gjuhëve, gjegjësisht avancimin e gjuhës...

Nuk mbahet mbledhja e përbashkët mes Qeverive të Serbisë dhe Maqedonisë, ja arsyet?

Mbledhja e përbashkët midis Qeverive të Maqedonisë dhe Serbisë është shtyer në kohë të pacaktuar. Ajo ishte planifikuar të mbahej më 21 mart në...

Kryeparlamentari a do ta ngrejë padi kundër Gruevskit, ja përgjigja

Kryeparlamentari Talat Xhaferi nuk komenton njoftimet e VMRO-DPMNE-së për padi penale kundër tij, pas miratimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve. Kreu i Kuvendit,...

Kryeministri Zaev flet për ligjin e gjuhëve (Video)

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka dalë në opinion me qëndrimin e tij zyrtar rreth votimit të Ligjit për përdorimin e gjuhëvedhe zhvillimeve të mbërmshme në Kuvendin...

KE-ja pret që ligji për gjuhët të dërgohet deri te Komisionin i Venedikut

Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Komisionit Evropian (KE) është deklaruar për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Siç raporton korrespondenti i agjencisë AIM, nga Brukseli, Kocijançiq ka...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!