19.6 C
Macedonia
E hënë, Korrik 17, 2017

Ja kush janë personat që pësuan në incidentin në Tetovë?! (FOTO)

Nga burime të dëshmitarëve dhe policisë është mësuar identiteti i personave të plagosur në incidentin e përgjakshëm që ndodhi mbrëmë në rrugën “Derivsh Carra”...

Përgjaket lokali “Barcode” në Tetovë, shumë të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në kafeterinë Barcode në Tetovë, ku pas zënkës dhe rrahjes mes dy grupeve ka ardhur deri tek...

Zekiri: Ja si do ta ruajmë Gruevskin (Foto)

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka një ide se si të sigurohet ish-kryeministri i vendit dhe lideri aktual i VMRO-së, Nikolla Gruevski, njofton agjencia...

BESËS i bashkëngjitet një prej ekspertëve më të suksesshëm në Maqedoni

“Sot Lëvizjes BESA iu bashkua njëri prej ekspertëve më të rëndësishëm në sektorin e shëndetësisë, profesor Husein Reka. z. Reka është ndër ekspertët e rrallë...

Thaçi nga kalaja e Tetovës: vetëm PDSH-ja mund ‘ti artikulojë kërkesat e shqiptarëve

Në kalanë e Tetovës dega e PDSH-së Tetovë organizoi takim me strukturën e saj, ku prezent ishte edhe kryetari i partisë, Menduh Thaçi. Në bashkëbisedim...

Gruevski kërcënohet me vdekje? Në vend të 6 truprojave, kërkon 20

Kryetari i VMRO-DPMNE, NikoLla Gruevski nga MPB ka kërkuar në vend të 6 truprojeve të ketë 20, sepse ka pasur kërcënim me vdekje, bën...

Taravari nuk e heq manitelin e bardhë. Ja kur mund ta gjeni në Klinikë...

Ndonëse ministër i shëndetësisë, pjesë e ekzekutivit të qeverisë së re e cila drejtohet nga kryeministri Zoran Zaev, Arben Taravari nuk e heq akoma...

LAJMI I FUNDIT/Fatkeqësi e rëndë, rrëzohet aeroplani

Rrëzohet një aeroplan në Berna Një aeroplan i vogël është rrëzuar sot në afërsi të aeroportit në kryeqytetin zviceran Bern. Sic raporton AP, deri të aksidenti...

Shtetasi gjerman vdes në Prilep

Njëzet e pesë vjeçari, shtetas i Gjermanisë, dje ka vdekur në një klub nate në Prilep. Djali ka qenë me vend qëndrim në fshatin...

Policia zbulon zyrtarisht idententin e tragjedisë në Vlorë mes tyre edhe djali nga Tetova

Janë identifikuar dy vajzat dhe një djalë, të cilët u mbytën pasditen e sotme në Zvërnec të Vlorës. 1. Manuela Maraj, 27 vjeçe, banuese në...