Belgjika angazhon 3,400 forca sigurie për Samitin e NATO-së

Për sigurinë e Samitit të NATO-së që do të mbahet në kryeqytetin belg Bruksel do të angazhohen 2,400 pjesëtarë të policisë dhe 1,000 ushtarë. Kryeministri...

Shpallen dënimet për grupin që tentoi ta vras Selën, ja dënimet me burg

Në Gjykatën Penale u shqiptuan dënimet për të akuzuarit që tentuan të vrasin kreun e ASH-së dhe deputetin, Ziadin Selës natën e 27 prillit...

Marrëveshja për emrin sot rivotohet në Kuvend

Në Kuvendin e Maqedonisë sot duhet të rivotohet Ligji për ratifikimin e Marrëveshjes me Greqinë. Ligji kthehet përsëri në Kuvend, pasi presidentit Gjorge Ivanov...

Seanca e re për rastin “Monstra”, del dëshmitari i mbrojtur

Seanca gjyqësore e rastit “Monstra” sot do të mbahet me dyer të mbyllura pasi që në seancë do të dëshmoi dëshmitari i mbrojtur apo...

Çka po ndodhë me administratorët e Marrëveshjes së Ohrit

Asnjë nga administratorët e dalë nga Marrëveshja e Ohrit nuk ka filluar me punë, edhe pse nga muaji prill u tha se brenda dy...

Një kadet shqiptar në Akademinë e famshme ushtarake amerikane

Nga Frank Shkreli/Uashington Akademia e Ushtarake e Shteteve të Bashkuara, West Point këto ditë priti mbi 1200 kadetët e rinjë për këtë vit të ri...

Shkupi në mes të Nju Jorkut, Asani: Po e rilidhim historinë e fragmentuar shqiptare

Nga Beqir Sina/INA Para një numri të madh të mërgimtarëve shqiptarë, në Komunitetin Mysliman Shqiptar, gjegjësisht Qendrën Islame Shqiptare Amerikane në Nju Xhersi, u...

Fëmijët duhet të rrinë në shpellë disa muaj

Autoritet në Tajlandë deklarojnë se fëmijët që qëndrojnë në shpellë do të duhet të rrinë aty disa muaj. Kjo për shkak se ata nuk...

13 vjeçari u vetëvar pas debatit me prindërit, zbulohet shkaku

Vetëvaret në pemë fëmija 13 vjeç, pasi e akuzuan për vjedhjen e një varëseje floriri. Ngjarja e rëndë u zbulua mëngjesin e djeshëm në Maqellarë...

Botërori nxit shqiptarët drejt kumarit, bastoret fitojnë miliona

Kampionati Botëror shoqërohet ndër të tjera me shtimin e xhiros së pikave të basteve. Pronarët e pikave të basteve pohojnë se xhiroja është dyfishuar. Një...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!