Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz

Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët. Administratori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave...

Zaev krejt ‘qejf’ bashkë me Mogerinin udhëton nga Strasburgu në Shkup

Kryeministri Zoran Zaev e postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet duke udhëtuar me avion bashkë me shefen e politikës së jashtme të...

Ja pse Rusia e do Mitrovicën, ky është kushti për Serbinë që përplas Gjermaninë...

Avokati i njohur nga Shqipëria, Spartak Ngjela, përmes një postimi në facebook, ka treguar arsyet që sipas tij Rusia e do Mitrovicën. “Mitrovica është një...

Dimitrov-Mitchell, mbështetje e fortë nga SHBA për integrimin euro-atlantik të vendit

Ndihmës Sekretari i Shtetit, Wes Mitchell, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, përsëriti mbështetjen e SHBA-së për anëtarësimin e plotë...

Zaev në Parlamentin Evropian: Do të jemi Maqedonia Veriore me gjuhë dhe identitet të...

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, sot ka mbajtur fjalim në Parlamentin Evropian. Ai para eurodeputetëve tha se Maqedonia ndodhet në një udhëkryq të madh...

Tre skenarët se çfarë do të ndodhë në Maqedoni pas referendumit

Tre skenarë të mundshëm janë paraparë për periudhën midis tetorit dhe dhjetorit të vitit 2018, varësisht nga rezultati i referendumit në përputhje me periudhën...

Ofensivë diplomatike, Mogerini, Mitchell dhe Bushati sot në Shkup

Shkupi sot do të vërshohet nga vizitat e personaliteteve të rëndësishme të politikës dhe diplomacisë ndërkombëtare. Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të...

Ra referendumi, që të shihet llumi!

Nga Abdulla Mehmeti/ Fushata e partive poliitike të shqiptarëve në Maqedoni për referendumin e 30 shtatorit, sipas terminologjisë që përdorin drejtuesit e këtyre partive është...

Rama sonte do të flas për ndryshimin e kufijve dhe temat e tjera!

Kryeministri Edi Rama, intervistën e parë pas pushimeve të verës, ka zgjedhur që ta zhvillojë në studion e gazetares Eni Vasli. Rama këtë e ka...

“Florence” detyron evakuimin e 1.7 milion njerëzve

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!