16.5 C
Macedonia
E enjte, Shtator 14, 2017

Zekolli: Skenari i vrasjes së Harun Aliut i njejtë me skenarin ndaj Abdilhalim Kasamit

Analisti Arsim Zekolli në lidhje me propagandën BDI se në prapavijë të dëshmive qendrojne “странски служби” që drejtojnë edhe Gjyqin në New York, ka...

Ja korrieri i dyshuar i parave për rastin korruptiv të Telekomit në Maqedoni

Në dëshminë e dhënë para Komisioni Amerikan për Letra me vlerë përmendet edhe emri i Bekim Zemovskit, si korrier dhe transportues i parave për...

Ja çfarë po ndodhë me refugjatët në afërsi të Gjevgjelisë (FOTO)

Situata e tmerrshme po vazhdon të mbizotërojë në kufirin Greqi- Maqedoni, ku policia maqedonase ka vendosur kufizimin e lëvizjes dhe hyrjes së emigrantëve në...

Situatë e tmerrshme në kufi, refugjatët në shi dhe baltë

Refugjatët sirian po përjetojnë tmerrin në rajonin kufitar të Maqedonisë me Greqinë. Ata në kushte të rënda atmosferike, në shi dhe baltë, janë grumbulluar...

Në Maqedoni pushteti po grumbullon rezervistë të ushtrisë dhe policisë

Sipas portalit Dokaz, këtyre ditëve po zhvillohet një aksion për grumbullimin dhe evidentimin e rezervistëve të policisë dhe ushtrisë në Maqedoni. Portali shkruan se, për...
video

Policia maqedonase sërish rrah emigrantët me shkopinjë gome

https://www.youtube.com/watch?v=NBUH2aI8Tfc Policia maqedonase në kufirin me Greqinë ka përdorur shkopinjë gome për refugjatët për të parandaluar hyrjen e tyre në Maqedoni. Në xhirimet e reporterëve në...

LR-PDSH: Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferri, katandisën shqiptarët, u shitën për 5 milionë

Lëvizja për Reforma - PDSH sot sërish ka rikujtuar shqiptarët lidhur me korrupsionin dhe kriminalitetin e BDI-së me rastin e aferës "Maxhar Telekom". Naim Bajrami,...

Gjykata Penale obstruksione ndaj rastit të Sopotit

Gjykata Penale në Shkup, përsëri e anuloi seancën e sotme gjyqësore për rastin e Sopotit, në të cilin duhej të merret vendim rreth kërkesës...

Maqedonia mendon të ndërtojë gardh kufitar për parandalimin e refugjatëve

Ministri i Jashtëm maqedonas, Nikolla Poposki, ka bërë të ditur se Maqedonia është shqyrtuar mundësinë për ndërtimin e një gardhi kufitar, të ngjajshëm me...

Pse përmendet Hashim Thaçi lidhur me një atentat në Maqedoni?

Në një pjesë të dëshmisë së ish shefit të policisë sekrete maqedonase lidhur me aferën “Telekom”, që ka dhënë paraa përfaqësuesve të Gjykatës së...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!