8.1 C
Macedonia
E enjte, Tetor 19, 2017

Han përsëri në Shkup, kërkon zgjidhje për krizën politike

Komisioneri i për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han sot për të tretet herë vjen në Shkup, me qëllimin për të gjetur një zgjidhje...

Berisha: Kushtet çnjerëzore për shqiptarët në burgun e Idrizovës në Maqedoni

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar për kushtet e të burgosërve shqiptarë në burgun e Idrizoves në Maqedoni. Përmes një postimi në Facebook,...
video

“Shkupi 2014” po myket

Ka kaluar vetëm një vit nga ndërtimi i Muzeut Arkeologjik në Shkup, por fasada e këtij objekti shihet se si është përfshirë nga myku....
video

Protestat në Podgoricë: Gjukanoviqi (nuk) ka ikur nga Mali i Zi

https://www.youtube.com/watch?v=w4gK96cea6I https://www.youtube.com/watch?v=F8YpMIwL3K4 https://www.youtube.com/watch?v=8cU6WlZJmO8 Në Podgoricë të Malit të Zi vazhdojnë protestat nga opozita e bashkuar për rrëzimin e Qeverisë së kryeministrit aktual, Milo Gjukanoviq. Lideri i Frontit Demokratik,...

Për 24 orë, 285 fëmijë pa prindër kalojnë nëpër Maqedoni

Në 24 orëshin e fundit janë dhënë vërtetime për gjithsej 3.812 shtetas të huaj, prej të cilëve, 2.030 janë të gjinisë mashkullore, 653 janë...

Aleksandri i Madh ishte ilir dhe shqiptarë

Brahim Ibish AVDYLI: MAQEDONIA NË VORBULLËN E FQINJËVE ANTISHQIPTARË (Pjesa e X) "Hapi i parë në likuidimin e një populli është të fshini kujtesën e tij. Shkatërroni...

Ahmeti sërish luan në kartën e luftës dhe UÇK-së

Lideri i BDI-së ka filluar tashmë fushatën për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Nga fjalimi i tij duke qartë se ai, edhe këto zgjedhje dëshiron...

Arrihet marrëveshja për Ligjet zgjedhore, nesër votohet në Parlament

Grupet punuese e palëve nënshkruese të marrëveshjes së Përzhinos, sot kanë arritur ujdi lidhur me ndryshimet ne Kodin zgjedhor, që nënkupton ndryshime për zgjedhjen...

Shkupjani, bashkëluftëtari i Adem Jasharit, trimi për të cilin nuk foli askush

Pardje ka ndërruar jetë ish luftëtari i UÇK-së, Fatmir Mjaku, nga Shkupi, i cili ishte edhe bashkëluftëtar i Komandantit Adem Jashari, shkruan Infokusi. Edhe pse...

Ja tetë skena dhune parlamentare në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni (Video)

Në kuvend ulen burra shteti, por shpesherë ne shqiptarët, ose partitë që ne votojmë, dërgojnë në Parlament edhe burra sherri, të cilët janë të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!