Thursday, January 18, 2018
video

“Shqipja” mban peng hapjen e spitalit?! Të dielen del në shesh e vërteta për...

Shkupi pritet të bëhet këtë vikend edhe me një institucion shëndetësor. Reparti i sëmundjeve të mushkërive për fëmijë, që gjendet në lagjen Kozle, është paralajmëruar...

Rasti i “Kumanovës”: Familjarët: Të dënohen policët që rrahën të burgosurit

Pas dhunës policore ndaj të akuzuarve për rastin e “Kumanovës”, kanë reaguar familjarët e të burgosurve. Ata përmes një reagimi me shkrim kanë shprehur...

Kosova ende nuk ka reaguar për maltretimin e shtetasve të saj

Autoritetet shtetërore në Kosovë kanë heshtur pas denoncimeve për rrahjen dhe maltretimin e pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës, një pjesë e madhe e të...

Grushtime masive në Parlamentin e Ukrainës, kryeministri tërhiqet zvarrë

Skena tejet bizare u paraqiten në Parlamentin e Ukrainës të silat rezultuan me një përleshje masive, të cila filluan kur kryeministrit Yatsenyuk i është...

Rasti i Kumanovës shkon në Prokurorinë Speciale

Një kërkesë për hetimitn e incidentit të Kumanovës të njohur si “Lagjja e Trimave” i ka mbërritur prokurores special Katica Janeva gjatë ditës së...

Mijallkov nuk shkoi në komisionin për ‘bombat’

Ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, sot nuk u paraqit në mbledhjen e Komisionit anketues ku duhej të rrëfehet lidhur me përgjimet joligjore të...

Kosova tensionon marrëdhëniet Serbi – Maqedoni

Marrëdhëniet e Beogradit e të Shkupit janë tronditur seriozisht para disa ditësh. Kjo tronditje po vazhdon dhe ka zgjasë të ashpërsohet. Siç njofton gazeta e...

A ka qenë bashkëpuntor i Sigurimit dhe agjent i CIA? Përgjigjet Sali Berisha

Për herë të parë në një intervistë ekskluzive për SYRI.net, Sali Berisha pyetet dhe përgjigjet për akuzat që kundërshtarët politik i kanë bërë gjatë...

VMRO dhe BDI në një linjë: Kemi popullin !?

Dy partitë e koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI po vazhdojnë të vlerësojnë se ato do të jenë fituese në zgjedhjet e ardhshme. Paralajmërimet e tyre vijnë...

Ku është Mijallkov, a do të paraqitet për ‘bombat’

Ish-shefi i shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov sot duhet të paraqitet para Komisionit anketues për përgjimet për të dhënë dëshminë e tij. Sipas agjendës së...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!