8.1 C
Macedonia
E shtunë, Tetor 21, 2017

Militantët e BDI-së dhe PDSH-së si ujqit me delet

  Konstruktiviteti dhe afrimi i qëndrimeve midis Ali Ahmetit dhe Menduh Thaçit në takimin e liderëve, megjithatë anëtarësia dhe militantët e këtyre dy partive janë...

Dibra në rrëmujë në kohën e ardhjes së kurbetçarëve, Lata po reklamohet

Dibra po pret mërgimtarët, por qyteti sidomos pjesa qendrore është në rrëmujë, për shkak se akoma nuk kanë përfunduar punimet për ndërtimin e sheshit...

Maqedonia në qorrsokak

Në Maqedoni janë shpallur të dështuara negociatat midis partive kryesore për zgjidhjen e krizës politike. Lideri i partisë më të madhe opozitare SDSM (Lidhja Social...

SHBA arreston 12-vjeçin e akuzuar për vrasje

Një 12-vjeçar, i shpallur në kërkim në lidhje me një vrasje, është arrestuar rreth 600 kilometra larg nga vendi i krimit. Jarrell Milton ishte fshehur...

S`ka zgjedhje në prill të 2016

Pas dështimit të negociatave për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni nuk do të ketë zgjedhje në muajin prill të 2016, informon INA. Dështimin e...

Berlusconi dënohet me 3 vjet burg

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është shpallur fajtor për dhënie ryshfeti tek një senator në vitin 2006, në përpjekje për të rrëzuar qeverinë e atëhershme...

Skandaloze, I`a hoqën ndihmën sociale, vetëm pse kishte pranuar para nga jashtë për shërimin...

Vetëm pse kishte pranuar para për shërim nga familjarët e tij nga Gjermania përmes Uestern Union, Afrim Asllanit i është ndërprerë ndihma sociale nga...

BE-ja kërkon zgjidhje urgjente për krizën politike

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev shpalli sot dështimin e negociatave  për zgjidhjen e krizës politike dhe vazhdimit e publikimit të materialeve të përgjimeve të...

Zaev shpalli dështimin e negociatave, do vazhdojë me “bombat”

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev sot shpalli dështimin dhe ndërprerjen e negociatave për zgjidhjen e krizës politike dhe se ai theksoi se do të...

Viktima e parë e krizës greke është një shqiptar

Një 59-vjeçar u rrëzua dhe më pas vdiq, ndërsa ishte në radhë përpara një bankomati në Greqi. Sipas Mirror, kjo është viktima e parë e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!