1.3 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 22, 2017

ISIS kërkon nuse zvicerane për luftëtarët e Shtetit Islamik

Kampioni i Thai-boksit, Valdet Gashi, ka rekrutuar në Winthertur luftëtarë të rinj për IS-in. Por, jo te të gjithë ka pasur sukses, shkruan "20...
video

Edhe një krim tjetër në Shqipëri, maskat djegin autobusin (Video)

Vrasjes së rëndë të turistëve çekë e cila shokoi jo vetëm Shqipërinë, i janë shtuar edhe krime të tjera që kanë ndodhur ditëve të...

Pas referendumit, dorëhiqet ministri grek i financave

Vetëm disa orë pasi populli grek i tha qartazi jo masave shtrënguese të kreditorëve përmes referendumit të 5 korrikut, vjen dhe dorëheqja e Ministrit...

Funksionarët e BDI-së në Kumanovë punësojnë familjarët e tyre

Funksionarë të BDI-së në Kumanovë realizojnë punësime në baza familjare. Ndërmarrjet komunale janë stërmbushur me familjarë të afërt, dhe se nuk vijnë në shprehje...

Turistët vërshojnë Strugën, ringjallen plazhet e Liqenit (FOTO)

Koha e ftoftë dhe me të reshura të kohëpaskohshme që mbretëroi, gjatë ditëve të kaluara, kishte larguar nga plazhet mysafirët dhe pushuesit. Tani, situata...

Sot takimi i liderëve, ja se çfarë do të negociohet

Në Shkup sot pritet të zhvillohet takimi i radhës i liderëve të katër partive kryesore politike për tejkalimin e krizës politike. Në agjendën e takimit...

Shpërthen Berisha: Vrasësi i dy turistëve çek është monstër e kanibal

“Monstra u kap!”, ka shrkaur ish-presidenti e ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në lidhje me arrestimin e Sokol Mjacajt, që e pranoi se ka...

Elektorati shqiptar i’a kthenë shpinën BDI-së

Elektorati i BDI-së po shpërndahet tek partitë e tjera, kryesisht tek partitë e reja dhe më të vogla politike. Kjo bëhet e ditur nga burime...

Lustracioni në Maqedoni, dështim apo sukses?

Pasi Brukseli kërkoi shqyrtimin apo anulimin e Ligjit polemik të Lustracionit në Maqedoni, kreu i Komisionit të Lustracionit këmbënguli se procesi i zbulimit të...

Kosovarët të rrezikuar nga produktet e dyshimta dhe pa standarde

Produkte të dyshimta pa standarde dhe me afate të skaduara po vazhdojnë qarkullojnë në tregun e Kosovës. Ato rrezikojnë në masë të madhe sigurinë dhe...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!