11 C
Macedonia
E enjte, Dhjetor 7, 2017

Zbardhen detaje për rastin e Sopotit

Kanë dalur në sipërfaqë të dhëna për rastin e Sopotit dhe kjo nxjerrë në dritë disa detaje kruciale nga bisedat e përgjuara. (VIDEO) Në një...

Bruksel, raundi i dytë i negociatave pa shqiptarët

Në Bruksel sot do të zhvillohet raundi i dytë i negociatave në Bruksel për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni. Në këto negociata do të...

Pendarovski komenton bisedimet në Bruksel dhe mospraninë e shqiptarëve

Ish-kandidati për president dhe përfaqësues i lartë i LSDM-së, Stevo Pendarovski ka komentuar sot bisedimet e nisura në Bruksel midis pozitës dhe opozitës maqedonase,...

Emin Azemi: Shqiptarët me elitë të kontaminuar politike dhe klientelizëm

Analisti dhe publicisti Emin Azemi ka komentuar për INA mospraninë e partive shqiptare në bisedimet për zgjidhjen e krizës politike që kanë nisur sot...

Rama: Maqedonia dhe Kosova pjesë e strategjisë Adriatik-Jon

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama propozoi që Maqedonia dhe Kosova me procedurë të shpejtë të përfshihen në strategjinë rajonale Adriatik-Jon, shkruan gazeta...

Negociatat në Bruksel përfundojnë pa sukses

Në Bruksel ka përfunduar pa asnjë rezultat pozitiv dialogu i nisur politik midis pozitës dhe opozitës maqedonase. Përfaqësuesit e VMRO-DPMNE dhe të LSDM-së në këto...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!