Mund të jesh miliarder por… Britania nuk i jep vizë presidentit të Chelsea, Roman...

Mund të jesh miliarder por kjo nuk do të thotë që të jesh mbi ligjin. Kjo ka ndodhur edhe me oligarkun rus, njëkohësisht pronarin e...

Gabimi “i pafalshëm” i Trump, ia ngatërron emrin Melania-s

Daljen e të shoqes nga spitali, Donald Trump e përshëndeti me një mesazh në “Twitter”, por syrit të mediave nuk i shpëtoi fakti që...

Itali, Liga njofton një marrëveshje për kryeministrin e ardhshëm

Kreu i Ligës (ekstremi i djathtë) Matteo Salvini, njoftoi sot një marrëveshje për formimin e qeverisë së ardhshme italiane me Lëvizjen Pesë Yjet (L5Y,...

Hauai, llava e vullkanit rrezikon një autostradë kryesore

Një rrëke lave nga vullkani Kilauea në Hauai, kërcënon të bllokojë një autostradë kryesore të shtetit, që shërben si rrugë shpëtimi për banorët e...

Qindra hebrenj të shoqëruar nga policia izraelite bastisin xhaminë Aksa

Të paktën 284 hebrenj fanatikë të shoqëruar nga policia izraelite kanë hyrë në oborrin e Mesxhid-i Aksa-së, raporton Anadolu Agency (AA). Gjatë kësaj dite, ku...

Nxënësit rrihen me kamxhik pasi që u vonuan në shkollë, ja ku ndodhë kjo?

Në një shkollë në Nigeri, disa nxënës janë rrahur në mënyrë barbare me kamxhi dhe duke u kryqëzuar. Arsyeja është qesharake, ata ishin vonuar pak...

Kina blen Europën

Për më shumë se një dekadë, liderët e korporatave dhe të politikës në Kinë, i janë drejtuar korporatave në të gjithë botën, me një...

Mbi 700 njerëz të helmuar nga kërpudhat, 9 vdesin

Më shumë se 700 vetë janë helmuar pasi hëngrën kërpudha të egra në Iran, thanë shërbimet e emergjencës të vendit. Të paktën nëntë vetë...

Kapet rrjeti ndërkombëtar i drogës me 16 kg kokainë

Një rrjet ndërkombëtar i trafikut të drogës është kapur me 16 kg kokainë nga policia në Greqi. Në pranga përfunduar dy shtetas grekë, 42 vjeçar...

Vullkani në Hawaii po bëhet gjithnjë e më shkatërrimtar

Imazhet ajrore tregojnë shkatërrimet e shkaktuara nga shpërthimi i fundit i llavës vullkanike të Kilauea në Hawaii. Një foto e shkrepur të shtunën, tregon llavën...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!