Juncker: Evropianët duhet të ndalen së dhëni mësime të gjithëve

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, tha se Evropa duhet të ndalet së dhëni mësime për të gjithë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një fjalim...

Tragjedi në Mesdhe, mbyten 100 emigrantë, mes tyre 3 fëmijë (VIDEO)

Të paktën 100 emigrantë janë mbytur sot në Libi, mes tyre edhe tre fëmijë. Siç duket edhe nga këto pamje të rënda, tre fëmijët...

Me zë të ngjirur ka anuluar çdo aktivitet, Putin i sëmurë rëndë?

Ai është mburrur vazhdimisht për trupin e tij të mbajtur pavarësisht moshës, por kësaj radhe duket se gjërat nuk po shkojnë siç do të...

Gjermani/ Lirohet gruaja e marrë peng në Këln

Policia gjermane tha se një sulmues i armatosur në stacionin kryesor hekurudhor të Këlnit “është vënë nën kontroll” dhe se gruaja që e mori...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë...

Rrëzimi i avionit në Rusi, përjashtohet mundësia e terrorizmit

Autoritetet rus po vazhdojnë hetimet në lidhje me rrëzimin e avionit. Sipas hetimeve të deritanishme si shkak i rrëzmit të avionit po shihen mundësitë e kushteve...

Merkel i ofron ndihmë Erdogan’it për ta shpëtuar Turqinë nga kolapsi, por ka një...

Angela Merkel ka ofruar që t’i ndihmojë Erdogan’it në përpjekje për të evituar kolapsin e vendit. Kancelarja i ka ofruar Turqisë kredibilitetin e Gjermanisë për...

Kandidati i të djathtës ekstreme fiton raundin e parë të zgjedhjeve në Brazil

Kandidati i të djathtës ekstreme, Jair Bolsonaro, ka fituar raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Brazil, transmeton Klan Kosova. Ai do të përballet me...

‘Selfie’ që i solli kërcënime me vdekje

Familja e Miss Irakut 2017 u desh të largoheJ nga ky vend, pasi që kishte pranaur kërcënime me vdekje, me të dalë ‘selfie’ i...

Romë, grabiten 1. 5 milionë euro

Një milion e gjysmë euro janë grabitur sot ne Romë, nga një furgon që transportonte para i drejtuar nga policia private. Grabitja është kryer nga...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!