Shefi i FBI-së: Rusia vazhdon të nxisë përçarje në SHBA

Drejtori i FBI-së, Christopher Wray, ka thënë se Rusia vazhdon të përdorë lajmet e rreme, propagandën dhe operacionet fshehta për të nxitur mosmarrëveshje në...

Dy vjet pas puçit, Erdogan i jep fund gjendjes së jashtëzakonshme

Dy vjet pas gjëndjes së jashtëzakonshme Erdogan mban një premtim të fushatës. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kishte premtuar se do ta heqë atë...

Turqia mban në burg pastorin amerikan, thellohen përçarjet me SHBA-në

Një gjykatë në Turqi vendosi sot të vijojë të mbajë në burg një pastor amerikan, i cili akuzohet se ka mbështetur terroristët gjatë grushtit...

GRU-ja ruse, më e frikshme se KGB-ja

Janë të paktë ata që nuk kanë dëgjuar për KGB-në ruse, e cila bashkë me CIA-an amerikane mbizotëruan Luftën e Ftohtë. Por për GRU, akronimet...

Erdogan sulmohet në mediat saudite, arabët e thjeshtë e duan presidentin turk

Fërkimet edhe historike mes Mbretërisë Saudite dhe Turqisë, janë reflektuar së fundi nga një shkrim i portalit të njohur saudit SAQB, ku startimi i...

Bill Gates vë në shënjestër sëmundjen Alcajmer

Bashkëthemeluesi i Mikrosoftit dhe filantropi Bill Gates u bashkua me miliarderë të tjerë për të vënë në shënjestër sëmundjen e Alcajmerit. Gates, së bashku me...

Juncker: Përpjekjet e Trumpit për të ndarë Evropën janë të kota

Juncker e dha këtë mesazh në prag të udhëtimit të tij në Uashington Shefi i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, tha se përpjekjet e Shteteve...

Trump: Malazezët janë “agresivë”, mund të nisin Luftën e Tretë Botërore

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se malazezët janë të fuqishëm, dhe njerëz “shumë agresivë” duke treguar frikën e tij se anëtari më i...

Elon Musk i kërkon falje britanikut që cilësoi si “pedofil”

Elon Musk ka kërkuar falje për cilësim të një britaniku si “pedofil”, i cili ka ndihmuar në procesin e shpëtimit të 12 djemve tajlandezë...

Trump tërhiqet rreth ndërhyrjes ruse në zgjedhjet amerikane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se pranon përfundimet e agjencive amerikane të inteligjencës se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!