Ja sa do ti kushtojnë SHBA dy avionët e ri presidencial Boeing 747

Presidenti Trump ka kërkuar që dy avionët e ri presidencial të jenë gati deri në vitin 2021. Dy avionët aktual presidencial Boeing 747-8 janë në...

Katër të vdekur në sulmin mbi forcat e sigurisë në Arabinë Saudite

Të paktën katër të vrarë dhe po aq të plagosur është bilanci nga një sulm mbi forcat e sigurisë në jugperëndim të Arabisë Saudite. Zëdhënësi...

Soros braktis Budapestin

Shoqëria e Hapur e fondacionit Soros do të mbyllë zyrat e saj në Budapest dhe pritet të hapë një degë të re në Berlin....

Protesta të dhunshme në Afrikën e Jugut

Presidenti jugafrikan, Cyril Ramaphosa ka qëndruar vetëm për pak kohë në samitin e Komonuelthit në Londër, pasi është kthyer në shtetin e tij për...

Tensione vijojnë, komandanti i NATO-s takon homologun rus

Marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Rusisë vijojnë të jenë të tensionuara. Pas sulmit të Siri raportet mes dy shteteve u përkeqësuan edhe më tej, duke...

Kancelari austriak Kurz kërcënon të mbyllë xhaminë e Vjenës

Kancelari austriak Sebastian Kurz kërcënoi se do të mbyllë një nga xhamitë më të mëdha të Vjenës dhe u kërkoi autoriteteve komunale të jenë...

Erdogan shpall zgjedhjet e parakohshme në Turqi

Turqia do të mbajë zgjedhje të parakohshme presidenciale dhe parlamentare më 24 qershor. Këtë e ka bërë të ditur presidenti aktual Erdogan. Zgjedhjet e fundit parlamentare...

NATO përgatit 35.000 trupa për betejë, Rusia paralajmëron Perëndimin se po i afrohet “vijës...

Deri në 35,000 ushtarë do të marrin pjesë në stërvitjet ushtarake të NATO-s në të gjithë Norvegjinë këtë vit më e madhja stërvitje që...

Forbes: Tjetër skandal me të dhënat e Facebook

Revista amerikane Forbes paralajmëron një tjetër skandal të Facebook të ngjashëm me atë të “Cambridge Analityca”, e cila shfrytëzoi të dhënat e mbi 87...

6600 policë ndjekin një kriminel që iku nga burgu

Pas një vjedhësi të arratisur nga burgu, në ndjekje janë vënë 6,600 policë. Ndjekja policore për Tatsum Hirao (27), i cili u arratis nga burgu...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!