Putin: Trump është dakord me mua

Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar se homologu Donald Trump i ka dhënë të drejtë sa i takon nevojës për përmirësimin e marrëdhënieve SHBA-Rusi....

Trump: Duket vërtet se Khashoggi është vrarë

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se “duket e vërtetë” sikur gazetari saudit, Jamal Khashoggi të jetë vrarë. Trump nuk e tregoi se ku e bazoi...

4000 emigrantë nga Hondurasi ia mësyjnë SHBA-ve

Një karvan prej 4 mijë migrantëve është larguar nga Hondurasi për të shkuar në SHBA. NBC NEWS, ka njoftuar se qeveria meksikane ka dërguar një...

Mediat turke publikojnë imazhe të reja të grupit të ekzekutimit të gazetarit arab (FOTO)

Pamje të reja kanë dalë sot pasdite në mediat turke të grupit saudit të dyshuar si ekzekutues të gazetarit disident Brenda ambasadës në Stamboll. Imazhet...

“Syri i Stambollit” vdes në moshën 90 vjeçare

Fotografi i mirënjohur armeno-turk, Ara Guler, i cili ka fituar famë për fotografitë e tij ikonike të Stambollit, ka vdekur në moshën 90 vjeçare,...

Ministri indian jep dorëheqje pas akuzave për sulme seksuale

Ministri i Jashtëm i Indisë, MJ Akbar, dha dorëheqje pasi disa gra e akuzuan atë për ngacmime dhe sulme seksuale. Ish-redaktori i shquar i gazetave...

Zhdukja e gazetarit arab, SHBA i kërkon Turqisë të sjellë provat filmike

SHBA i ka kërkuar Turqisë që të sjellë dëshmitë filmike se gazetari saudit Jamal Khashoggi u vra në konsullatën saudite të Stambollit. "Ne e kemi...

Hetuesit turq bastisin rezidencën e konsullit saudit

Hetuesit turq hynë në rezidencën e konsullit saudit në Stamboll, për të mbledhur më shumë prova rreth zhdukjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Zyrtarët turq...

Krime: 19 të vrarë; incidenti klasifikohet si “vrasje masive”

Së paku 19 njerëz u vranë dhe dhjetëra u plagosën nga sulmi në një kolegj në Krime - rajon ukrainas i aneksuar nga Rusia. Zyrtarët...

SHBA jep 10 mln dollarë për kreun e kartelit të drogës me shtrirje në...

Departamenti amerikan i Drejtësisë njoftoi se ka ngritur 15 padi kundër anëtarëve të një prej karteleve më të mëdha të drogës në Meksikë. Prokurori i...