Ish sekretarit të NATO-s i refuzohet viza për në SHBA

Ish Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-së, Javier Solana, i është refuzuar viza për periudhën 90 ditëshe për të hyrë në Shtetet e Bashkuara të...

Ish-truproja e Osama bin Ladenit merr 1 mijë euro në muaj në Gjermani

Një ish-truproje e Osama bin Ladenit u arrestua të hënën në Gjermani dhe do të dëbohet në Tunizi, pas ankesave se ai merrte mbi...

Lista/ 9 shtete të BE angazhohen për krijimin e një force të re ushtarake

Nëntë shtete anëtare të BE kanë rënë dakord të krijojnë një forcë ushtarake evropiane për veprimin e shpejtë në kohë krize, një iniciativë e...

Televizioni publik gjerman: Merkel të largohet, po lë vetëm tokë të djegur pas

Samiti i BE për emigracionin nuk arriti asnjë marrëveshje dhe tashmë presioni po shtohet mbi kancelaren Angela Merkel. Televizioni publik gjerman, ARD publikoi një opinion...

Merkel e uron Erdoganin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan për rizgjedhjen e tij. “Jam e gatshme për të vazhduar punën me ju për të...

Lideri i opozitës në Turqi pranon rezultatin e zgjedhjeve

Kandidati i Partisë Popullore Republikane (CHP) në zgjedhjet presidenciale në Turqi, Muharrem Ince, ka pranuar rezultatet e zgjedhjeve të mbajtura të dielën, raporton Anadolu...

BBC: A ishin zgjedhjet në Turqi të lira e demokratike?

Recep Tayyip Erdogan ka fituar rreth 53 për qind të votave në zgjedhjet presidenciale në Turqi, duke lënë shumë mbrapa të gjithë kundërshtarët e...

DW ja çka shkruan për zgjedhjet në Turqi

Tani është zyrtare. Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Turqi, Erdogan ka fituar zgjedhjet presidenciale që në raundin e parë. Erdogan ka siguruar "shumicën...

Liderët e BE-së nuk arrijnë marrëveshje për migrantët

Liderët e 16 shteteve të Bashkimit Evropian kanë diskutuar për zgjidhjen e krizës së migrantëve në kontinent, mirëpo “mini-samiti” i së dielës nuk ka...

Erdogan rizgjidhet president që në raundin e parë: I dhamë leksion demokracie botës

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan shpalli dje në mbrëmje fitoren për një tjetër mandat 5-vjeçar në krye të Turqisë. “Lus Allahun që zgjedhjet e 24...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!