Familja shqiptare lutet të mos e dëbojnë nga Franca: Kërcënohemi nga mafia

Shoqata SOMILO (Solidaritet me Emigrantët në Lomagne) po mbështet një familje shqiptare të kërcënuar me deportim nga Lectoure, Francë. Xhelili, 40 vjeç, bashkëshortja e...

Austriaku i pastrehë ngacmon të rinjtë, adoleshenti nga Maqedonia i jep leksion të vërtetë

Pasditen e 15 korrikut 2019, një verimaqedonas 16-vjeçar dhe një austriak 30-vjeçar i pastrehë, u përplasën në sheshin e qytetit në Neumarkt, të Slazburgut. Adoleshenti...

Punëdhënësi shqiptar nga Tetova, një menaxhues i sukseshëm i kompanisë së tij

Punëdhënësi shqiptar nga Tetova, një menaxhues i sukseshëm i kompanisë së tij E takuam në Visp të Zvicrës, megjithëse vendbanimi i tij ishte në Brig....

Burgosen për shumë vite 12 anëtarët e bandës shqiptare të kokainës në Londër

Dymbëdhjetë anëtarë të një bande të drogës që furnizuan kokainë bankierët në qendër të Londrës u janë dhënë dënime të gjata burgimi. Dy krerët e...

Shqiptarja nga Kosova ia “avullon” austriakut 80-vjeçar 2.2 milionë euro

Kjo histori dhurimesh të parave ka vazhduar plot gjashtë vite ose është përmbyllur nga mesi i vitit 2018 kur pensionistit tashmë i mungonin hiç...

“Dentisti i rremë” serb zbulohet në Zvicër

Për herë të parë, serbi nga Spreitenbachu i Zvicrës, i cili tashmë është dënuar disa herë, është prononcuar mbi akuzat nga pacientët dhe modelin...

E dehur në timon vrau dy të rinjtë shqiptarë… flet për herë të parë...

Mbrëmjen e 30 qershorit, Irina Vetere do t’i merrte jetën në një akdident automobilistik dy të rinjve shqiptarë. 30 vjeçarja po i jepte makinës në...

Fjalët prekëse të një mërgimtari: Vijmë sepse e duam atdheun, e kemi familjen e...

Sezona e verës shënon kohën kur mërgimtarët tanë marrin pushimet dhe vijnë në Kosovë për të vizituar të afërmit e tyre dhe për t’u...

“Jam shqiptar”, videoja e vogëlushit në Zvicër bën xhiron në rrjetet sociale

Videoja e një vogëlushi shqiptar të lindur në Zvicër ka bërë xhiron në rrjetet sociale. Ai nuk pranon të quhet zviceran dhe këmbëngul se është...

Tetovari, njëri ndër auto ngjyrosësit më të suksesshëm në kryeqytetin helvet

Sikur shumica e bashkatdhetarëve tanë, edhe prindërit e Afrim Bejtulit nga rrethina e Tetovës, fatin e tyre vendosën ta kërkojnë jashtë vendlindjes, në kohën...