Wednesday, January 17, 2018

Ahmet Zherka, shqiptari që vrau rusin në Nju Jork se ia grisi flamurin kuq...

Një nga këta figura të shquara atdhetare, që “e qëndisi” dhe e nderoi trimërisht flamurin e kuq me shqiponjën e zezë dykrenare është edhe...

Sa shqiptarë ka në Turqi, 5 apo 7 milionë?

Nga Aurel Rakipllari - Diaspora Shqiptare në Turqi përbën pjesën më të madhe të popullsisë shqiptare në botë, të zhvendosur nga trojet e veta...

Kryetari i Londrës në mesin e shqiptarëve vallëzoi vallen e Shotës

Kryetari i Londrës, Sadik Khan gjatë një aktiviteti me diasporën shqiptare në këtë metropol nën tingujtë e muzikës folklorike shqiptare ka vallëzuar vallen e...

Heronjtë shqiptarë në policinë e Nju Jork-ut

Në aksionin për kapjen e një grupi që vidhte shtëpitë në Bruklin – edhe Lieutenant Ylli Dautaj, i cili është kryetar i Shoqatës Amerikane...

Statusi i kumanovares Erzana Abazi, që po pushton internetin…, mijëra LIKE

Të dashurit e mi, mirësevini në një botë ku një çift i dashuruar edhe pse ndajnë kohë 24/7, nuk kanë mundësi që t’i shprehin...

Rustemi nga Maqedonia merr në pronësi lokalin njëmijëvjeçar në Zvicër, ja pse shqetësohen banorët...

A do e lejë Samet Rustemi restorantin «Hirschen» në Gipf-Oberfrick dhe do shkojë në restorantin njemijëvjeçar në Frick? “Unë kisha shansën të hap picerinë time...

Mërgimtari shqiptar rrëfen ngjarjen shokuese: Ja si më plaçkitën së bashku me gruan në...

Një mërgimtar shqiptar që jeton dhe vepron në Gjermani, përmes një letre të dërguar në redaksinë e gazetës “Bota sot”, ka rrëfyer një ngjarje...

Austri, shqiptari plumb në kokë serbit të Bosnjës, pse ai e kishte goditur i...

Burri 27-vjeçar nga Kosova  qëlloi një “austriak” me origjine serbe nga Bosnja (26-vjeçar). Vrasja ka ndodhur  në Vjenë-Brigittenau të dielën rreth ores 15.30, ne...

Myslimanët shqiptarë në SHBA vendosin në podium, Nënë Terezën: Ajo është heroina jonë

Simbolet islame të hënës dhe yllit qëndrojnë mbi minaret e vogla të Qendrës Shqiptaro-Amerikane Kulturore Islame në rrugën Raymond në Waterbury, SHBA. Në podrumin...

Vrasje në Gjermani, vritet 25 vjeçari nga Maqedonia (FOTO)

Mbrëmjen e së mërkurës, në Hannover të Gjermanisë është qëlluar me plumba një shtetas 25-vjeçar maqedonas, i cili ka ndërruar jetë pak më vonë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!