21.6 C
Macedonia
E premte, Korrik 28, 2017

Itali, sherr në një diskotekë dhe plumba ndaj një shqiptari

Një shqiptar është plagosur rëndë në Itali, pas një sherri që ka degjeneruar edhe në përdorimin e armëve. Sipas mediave italiane, shqiptari është qëlluar me...

Itali, fëmija i parë që lindi në Breshia është shqiptar, quhet Ideal Bytyçi

Fëmija i parë në i lindur në Breshia të Italisë për vitin 2016 është shqiptar. Fëmija peshon plot 3 kile e 610 kilogramë dhe ka...

Plagoset biznesmeni shqiptar nga Maqedonia, gjendet në rrezik jete

Biznesmeni shqiptar nga Maqedonia Mentor Ajdini është qëlluar mbrëmjen e djeshme në mes të Vjenës. Sipas mediave vjeneze ai është qëlluar me breshëri automatiku në...

Imami shqiptar kundër babait që ia ndalon vajzës mësimin e notit

"Është absurde dhe tmerruese se si këta njerëz, nga njëra anë marrin ndihma sociale e në anën tjetër thonë se `nëse unë u përmbahem...

Shoqata Dardania ju fton në muzik live në Zuchwil të Solothurnit

Njoftim Ju njoftojmë se më datë 10.06.2017 (e shtunë) organizohet muzikë live nga Shoqata Dardania (organizator Sami Krasniqi), në Zuchwil të Solothurnit. Të gjithë të interesuarit...

Dëshmitari shqiptar tregon si i shpëtoi sulmit në Mynih

Një prej personave të shumtë që ndodheshin në qendrën tregtare në Mynih ku ndodhi ngjarja e tmerrshme, ishte edhe shqiptari nga Kosova Luan Zeqiri,...

‘Do bënim seks’/ Verë e vodka me francezin në shtëpi, por më pas shqiptarët…

Dy persona janë dërguar në gjyq nga Prokuroria e cila ka mbyllur hetimet për shtetasit Armando T dhe Elton Sh, që të dy ndodhen...

Veprimtari shqiptaro – amerikan: Çka biseduam me ambasadorin amerikan në Shkup

Veprimtari shqiptaro – amerikan Ramazan Bekteshi përmes një letre ka informuar për një takim të mbajtur me ambasadorin amerikan në Ambasadën e SHBA-ve në ...

Lajm Fantastik: Zvicra jep vizën “B” për mijëra shqiptarë të Maqedonisë

Gjeneva do t’i japë fund hipokrizinë që rrethon situatën e emigrantëve pa dokumente. Ajo ka bërë një hap të avancuar për të lehtësuar personat...

Aksident fatal ne Martigny ballë për ballë mes një shqiptari dhe zvicerani. Plaka (84)...

Një aksident rrugor ka ndodhur sot herët rrugës së Kiqenit te Saxonit (Léman à Saxon)te Valais ku një plakë e moshës 84 vjeç nuk...