LAJMI I FUNDIT/Aksident i rëndë në Austri, lëndohen gjashtë shtetas nga Maqedonia

Gjatë një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në autostradën austriake A10, janë lënduar gjashtë persona. Vozitësi 24-vjeçar ka rrëshqitur me veturën...

Festimi i 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës në Çikago

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në Illinois ka festuar përvjetorin jubilar të pavarësisë së Kosovës me një sërë aktivitetesh. Më 16 Shkurt përgjatë gjithë ditës, në qendër...

Zvicra dhe Lihtenshtajni kërkojnë punëtorë sezonalë, ja si mund të konkuroni!

Zvicra është një ndër shtetet e Europës e cila ka një sistem unik të rregullimit shtetëror dhe si e tillë ajo ka rregula të...

Shqiptari i Amerikës Xhim Xhema, heroi i heshtur

Vlora Citaku Sa prej jush keni dëgjuar për Xhim Xhemën? Shqiptarin zemërmadh, i cili dha miliona për lirinë e Kosovës? Besoj që shumë prej jush...

LIVE: Mërgimtarë, kjo është gjendja në pikat kufitare Serbi – Kroaci dhe në pikat...

Ashtu siç pritje, ky vikend është i ngarkuar me rradhë të gjata të veturave në pikat kufitare në Kosovë. Kjo pasi që shumica e...

Spitali i Cyrihut në ndihmë të 5 vjeçarit nga Maqedonia që pësoi djegie (VIDEO)

Se Spitali i fëmijëve i Cyrihut në Zvicër ofron ndihma humanitare, nuk është risi dhe e pazakonshme. Antarët e familjes të një viktime nga...

Vriten dy adoleshentë nga Maqedonia dhe nëna e tyre (FOTO)

Corey Fen, një burrë njëzet e nëntë vjeçar në Kanada, vrau partneren e tij dhe dy fëmijët e saj adoleshentë maqedonas. Vrasja ndodhi dje...

Ky është mesazhi i presidentit Thaçi për diasporën në Zvicër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një videomesazhi në gazetën më të lexuar në Zvicër “Blick”, iu ka uruar të gjithë shqiptarëve në diasporë...

Gjermania në këmbë pas dëbimit të fëmijës 12 vjeçar nga Maqedonia

Rasti i fëmijës së traumatizuar e të dëbuar dymbëdhjetëvjeçar nga Maqedonia, është bërë temë kryesore në Komitetin e brendshëm të Parlamentit të Hessenit në...

Lazim Destani organizon pritje për 400 kompani prestigjioze gjermane

Me rastin e fillimit të vitit, biznesmeni I njohur nga Tetova , Lazim Destani , organizoi një pritje në Klubin ekonomik Wirtschaftclub në Dyseldorf...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!