Wednesday, January 17, 2018

Shqiptari nga plaku i verbër gjerman i mori 37 mijë Euro, i kishte çuar...

Takimi me plakun e verbër 89-vjeçar Herbert T. për shqiptarin 42-vjeçar Enver M. ka qenë si një “e qëlluar e pyetjes milionëshe”. Në fakt...

Shqiptarët e Argjentinës: Gjithnjë e kemi në ndërgjegjen tonë, tokën e Ilirisë

Kryepeshkop i Kishës Ortodokse të Shqiptarëve të Diasporës në Amerikën Latine Aleksandri, edhe këtë vit nuk harroi urimin e tij të veçantë për pavarësinë...

Gjysmë milonë shqiptarë dolën në sheshet e rrugët e Amerikës për të festuar Pavarësinë...

Shqiptarët e Amerikës, u bënë pjesë e historisë në ditën e 17 Shkurtit 2008 e Pavarësisë së Kosovës 17 Shkurt 2008 - SHBA - Kanada...

Imam Aliu nga Maqedonia zbutë mëkatet e të burgosurve myslimanë në Zvicër

Imami i caktuar për të burgosurit në burgun më të madh zviceran të Champ-Dollon, Rijad Aliu, tash e tetë muaj është duke u angazhuar...

Himni shqiptar i Arbëneshëve të Zarës

Pjesë të shpërndara të një populli heronjsh, Një familje e madhe jemi tani, Shqiptarë ndjehemi edhe ne, Mbështjellë me dritë dhe diell. Po, me gjak shqiptar jemi dhe...

Gjysmë milonë shqiptarë dolën në sheshet e rrugët e Amerikës për të festuar Pavarësinë...

Shqiptarët e Amerikës, u bënë pjesë e historisë në ditën e 17 Shkurtit 2008 e Pavarësisë së Kosovës 17 Shkurt 2008 - SHBA - Kanada...

Mos e votoni Hashim Thaçin për President

Nëndega e LDK-së në Schwyz - Zvicër Në mbledhjen e kryesisë së Nëndegës së LDK-së në Kantonin Schwyz të kryesuar nga kryetari z. Osman Sheholli,...

Si i vodhën 15 mln dollarë Martin Shkrelit?

Shqiptari më i urryer në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Martin Shkreli para disa ditësh i bëri një ofertë reperit amerikan Kanye West, duke...

VIDEO: Femrat shqiptare duke u rrahur në Rinora 4

Një video e ngritur në youtube e shtunë (13.02.2016) në koncertin e Ledri Vula një këngëtar shqiptarë në zhanrin REP, femrat shqiptare janë zënë para një...

Kampioni shqiptar i boksit mobilizon policinë gjermane me armatim deri në dhëmbë

Boksieri profesionist shqiptar nga Bielefeldi i Gjermanisë, Besar Nimani sërish ka rënë në konfklikt me ligjin. Tashmë, policia gjermane po heton kundër ish kampionit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!