0.8 C
Macedonia
E premte, Nëntor 24, 2017

Letra nga Çikago: BDI i ka futur duart në shkatërrimin e diasporës shqiptare në...

Një grup mërgimtarësh nga diaspora shqiptare në Çikago përmes një letre të mbërritur në adresë të INA kanë shkruar se BDI përmes njerëzve të...

Përleshje midis 300 afganëve dhe 70 shqiptarëve në një Qendër Azili në Gjermani (FOTO)

Përleshje e ashpër mes 300 azilantëve nga Afganistani kundër 70 shqiptarëve u zhvillua mbrëmë në lokalitetet e shtëpisë së azilantëve "Calden" në Hessen/Kassel të...
video

Salafisti Pierre Vogel ‘rekruton’ refugjatët shqiptar për nevoja ekstremiste

Antonio Martini/INA Salafisti Pierre Vogel fton të gjithë Salafistët në Gjermani të marrin parasysh refugjatët nga Kosova dhe t’i përvetësojnë ata në degën e tyre...

Shqiptarët po përkrahin fuqishëm kandidaturën e Hillary Clinton

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton e cila është kandidatura e serioze për zgjedhjet presidenciale 2016, është duke zhvilluar një fushat të “fort”, për...

Heroizmi i dy kosovarëve në kapjen e një hajni në Gjermani

Një hajn i maskuar, duke mbajtur një thikë në dorë e sulmon një grua nga mbrapa me ç`rast ia shkëput çantën nga dora. Kjo...

Si mund të punosh legalisht në Gjermani?

Ka rrugë legale për të punuar në Gjermani, dhe për këtë nuk duhet kërkuar azil. Sa më shumë kualifikim profesional të keni, aq më...

Revista holandeze: Azilantët shqiptarë në Gjermani trajtohen më keq se afganët

Revista prestigjioze holandeze “Elsevier” në një material të përgatitur rreth azilkërkuesve shqiptarë në Gjermani, shkruan se ata trajtohen më keq se sirianët dhe afganët....

Tetovarja simbol për ndihmë ndaj emigrantëve në Gjermani (Foto)

Ermira Ganiji, shqiptarja nga Çellopeku i Tetovës që jetonë në Leverkuse të Gjermanisë, ka zënë Top Lajmet e gazetave dhe televizioneve në shtetin gjerman. Gjatë...

Sherri për biftekun, pronari klientit: Jam shqiptar, ta pres fytin

Mediat italiane kanë mbushur faqet prej dy ditëve me një ndodhi të rrallë, sipas tyre në vendin e tyre. Është fotoja e një pronari...

Azilkërkuesi kosovar godet me shishe xhami tre turq

y azilkërkues kosovarë janë përleshur ashpër me tre azilkërkues turq në kampin Deggendorf (Landi Thüringen, Gjermani), përleshje kjo e cila për pak nuk përfundoi...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!