Aeroporti i Gjenevës ka një porosi për besimtarët musliman!

Në vend se të falen në vendet përkatëse për tu lutur, pasagjerët myslimanë për çdo ditë falen në hapësirat publike të Aeroportit të Gjenevës....

Zvicra largon drejt vendlindjes biznesmenin shqiptar bashkë me familjen

Një biznesmen dhe aksionar shqiptar në Zvicër duhet që bashkë me familjen e tij të largohet nga Zvicra, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”...

Fitim Allajbegu nga 2014, as në mesin e të gjallëve e as të të...

Ka ngjarë që të jeshë gjallë e këndej të din se je i vdekur, dhe të jeshë i vdekur e këndëj të din se...

Plaçkitë bankën austriake për të kthyer borxhin, priten dënime të rënda për shtatë shqiptarë

Në Gjykatën rajonale të Welsit në Austri, të martën janë paraqitur dy të dyshuarit kryesorë të cilët në vitet 2015 dhe 2016, personave të...

Përkeqësohet gjendja e dymbëdhjetëvjeçarit në Kumanovë, të dëbuar nga Gjermania

I dëbuar nga Hesseni i Gjermanisë, me sa duket tek një baba i varur nga droga në Maqedoni: Djaloshi dymbëdhjetëvjeçar është duke jetuar në...

Asnjë gjurmë të aktores Adea Shabani pas zhdukjes në Los Angeles

Ende nuk dihet asgjë për 25 vjeçaren nga Maqedonia e cila u zhduk ne Los Angeles më 23 shkurt. Një aktore premtuese në Hollivud është...

Në Hamburg kërkohet një inxhinier projektues nga Maqedonia, rroga 2.700 euro

Në Hamburg kërkohet një inxhinier projektues nga Maqedonia, rroga 2.700 euro, ndërsa kushtet tjera mund ti shikoni ne adresën e fotos.

Shqiptari nga Maqedonia bllokon stacionin hekurudhor në Gjermani

Mbrëmjen e mërkurës së kaluar, rreh orës 21.30, policia gjermane është alarmuar për një intervenim të pazakonshëm në stacionin hekurudhor në Neumünster. Personeli i...

Lajm i mirë për shqiptarët? Anglia merr vendimin e papritur për emigrantët…

Një mundësi e artë e duket se ka ardhur nga Britania për të gjithë emigrantët, përfshirë edhe mijëra shqiptarët që e duan të pajisen...

Dalin rezultatet e zgjedhjeve në Zvicër, i riu nga Llojani i Kumanovës zgjidhet deputet...

Përparim Avdili nga fshati Llojan i komunës së Likovës sot është zgjedhur deputet në kuvendin e Cyrihut. Ai përmes një mesazhi postuar në rrjetet sociale...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!