Paralajmërimi i zonjës DioGuard për ndarjen e Kosovës

Këshilltarja e Çështjeve Ballkanike, Shirely Cloyes-DioGuardi,  qysh nw vitin 2011 e pati informuar kongresisten republikane, Ileana Ros-Lehtinen, për zhvillimet në veriun e Kosovës. Shqetwsimi i...

Ushtari i tre luftërave po vuan 12 vjet burg, dëshmi për rast të pastër...

Ish-ushtari i tre luftërave të UÇK-së dhe UÇPMB-së, Rexhep Rexhepi, i njohur si komandant Çiçavica nga Kumanova që u dënua me 12 vjet burg...

Hoxha: Ja si u futa në luftën e Kosovës dhe bisedat për Karadakun me...

Xhezair Shaqiri Lexova disa komente jo te hijshme ndaj Agim Ramadanit -Katana te individeve te cilet thojnin se Agimi ka bredhur shume kohe neper Shqiperi...

Si u vranë babë e bir në marsin 2001 në Tetovë, asnjëherë nuk u...

Janë mbushur 17 vjet nga vrasja e Ramiz dhe Ramadan Koraçit, babë e bir nga Tetova, të cilët u vranë në mënyrë brutale nga...

Po shkojmë drejt Lufës III Botërore? Kush do ta fitonte?

Bota po alarmohet nga tensionet e fundit midis Amerikës dhe Rusisë. Po të shtosh dhe ambiciet bërthamore të Koresë së Veriut, mendimet shkojnë për...

SKANDALOZE/ Përqindja e shqiptarëve në njësitet speciale në Maqedoni vetëm 0.3 për qind

Shqiptarët ende nuk mund ta prekin njësitin special “Ujqërit” që gjendet në kuadër të ministrisë së Mbrojtjes. Edhe pse kjo ministri për disa vite...

Shqiptari Ferid Murati është shumë afër zbulimit të ilaçit kundër kancerit

Ferid Murati lindi më 14 shtator të vitit 1936 në Whiting, Indiana, ShBA, është studiues shqiptaro-amerikan i mjekësisë, fitues i Çmimit Nobel për mjekësi...

“Monstra”: 6 vjet në kërkim të zbardhjes së rastit së vrasjes makabre pesëfishe

12 prill 2012 – ishte mëngjesi që të gjithë i kërkonim përgjigjet e pyetjeve kush, si dhe pse i vrau katër djelmoshat e rinj dhe...

Përplasje brenda Shtëpisë së Bardhë për këshilltarin shqiptar, ja çfarë ndodhi

Ylli Bajraktari nuk do të jetë më në krye të stafit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare (NSC), në SHBA, sipas spekulimeve në median amerikane. Shqiptaro-amerikani...

Vdekja e legjendës së muzikës nuk ka qenë natyrale, zbulohen detaje shokuese

Elvis Presley nuk ka ndërruar jetë nga një infarkt, të paktën kështu zbulon ish-bashkëshortja e tij Prishila. Të dhënat e reja kanë dalë në...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!