Monday, January 22, 2018

Modelja që po lufton kundër ISIS-it (Video dhe Foto)

Një ish-modele e cila ka hequr dorë nga jeta e saj luksoze për të luftuar kundër pjesëtarëve të grupit terrorist ISIS në Siri, ka...

Qytetet më të shtrenjta në botë për nga ushqimi

Klasifikimi – Sezoni turistik mund t’ju ketë shtuar kureshtjen për të vizituar vende të reja, por mësoni më parë se cilat janë qytetet që do...

Walid bin Talal – princi saudit që po shkrin pasurinë për bamirësi

Realitet – Në Airbus-in e tij A380, gjendet një parkim për Rolls-Royce e tij: Princi Walid bin Talal posedon aktualisht 32 miliardë dollarë dhe dëshiron...

8 parashikimet e CIA-s në vitin 2000 për 2015-n. Ja cilat janë përmbushur…

Plot 15 vite më parë, në vitin 2000, vetëm pak përpara se George W. Bush të bëhej President i Shteteve të Bashkuara, Agjencia Qendrore...

Kryeministrat e Greqisë me origjinë shqiptare

Nga Arben Llalla Historikisht arvanitasit kanë dhënë një kontribut të madh në të gjitha fushat e jetës politike dhe kulturore të Greqisë. Shumë prej tyre...

Andaluzia – historia e një legjende!

Traditë & Histori Ndodhi pikërisht dhjetë muaj përpara se Kolombi të zbulonte “Botën e Re”. Bëhet fjalë pikërisht për fillimvitin 1492 kur mbretëria e fundit arabe...

8 hotelet më të bukura në botë të vitit 2015

1. Floating Hotel në Zanzibar , Tanzania 2. 98 Acre Teafield Hotel , Shri Lanka 3. Floor Udang Glass House, Bali , Endonezia 4. Hotel Kakslauttanen, Finlanda 5. Ascher...

Qyteti fetar, fantazmë në Turqi

Pak turistë të pavarur marrin udhë në drejtim të Kayakoyit, një qytet fantazmë vetëm nja pesë kilometra prej punëtorive të artistëve të tatuazheve, pabeve...

Tri letra që zbardhin të vërtetën/ Pse deputeti turk goditi me shpullë Ismail Qemalin

Janë tri letra të rralla, private, që dalin për herë të parë në një botim, mbi dokumente e letra që trashëgimtarët e Mustafa Krujës...

Kur kosovarët rekrutoheshin për Hitlerin (Foto)

Në këtë fotografi e siguruar nga Indeksonline, shihet se si “SS” trupat po rekurojnë kosovarë. Ata thuhet se janë radhitur në radhët e Batalionit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!