Masakra e Peshkëpisë: Vrasjet e ushtarëve shqiptarë nga MAVI dhe versioni zyrtar për ngjarjen

Si u përgatit sulmi i organizatës greke mbi Postën Kufitare të Republikës së Shqipërisë më 10 prill 1994. Raporti origjinal i Ministrisë së Rendit...

Mediat në Gjermani zbulojnë skandalin me shitjen e dokumentave, ja sa kushton pajisja me...

Një njoftim që po qarkullon në mediet gjermane bën fjalë për shifra shqetësuese të rasteve të shitjes ilegale përmes internetit, të dokumenteve gjermane. Në...

Dridheshin nga emri i tij, kush ishte gangsteri shqiptar që tmerronte edhe Arkanin (Foto)

Kur i përmendej emri, kishte edhe të tillë që dridheshin. Gani Krasniqi, që në Prishtinë dhe kudo në Kosovë njihet si Gani Kolovica, ka...

Sot është ditëlindja e Komandant Kumanovës, luftëtari që lirinë e deshi më shumë se...

Sot është ditëlindja e Ismet Jasharit-Komandant Kumanovës, njërit ndër figurat më të lavdishme të UÇK-së. “Urime sot për njeriun që e deshti më shumë lirinë...

50 fakte të veçanta nga jeta e Edi Ramës

Jeta e Ramës njihet për shkak të aventurave të ndryshme, që gratë e jetës e deri tek stili i jetesës dhe tek mënyra e...

Historia e ulqinakëve që kanë lyer Shtëpinë e Bardhë

Mes shqiptarëve në Amerikë gjen personazhe e histori nga më interesantet. Marash Elezaj me prejardhje nga Ulqini së bashku me vëllezërit e tij kanë pasur...

Paralajmërimi i zonjës DioGuard për ndarjen e Kosovës

Këshilltarja e Çështjeve Ballkanike, Shirely Cloyes-DioGuardi,  qysh nw vitin 2011 e pati informuar kongresisten republikane, Ileana Ros-Lehtinen, për zhvillimet në veriun e Kosovës. Shqetwsimi i...

Ushtari i tre luftërave po vuan 12 vjet burg, dëshmi për rast të pastër...

Ish-ushtari i tre luftërave të UÇK-së dhe UÇPMB-së, Rexhep Rexhepi, i njohur si komandant Çiçavica nga Kumanova që u dënua me 12 vjet burg...

Hoxha: Ja si u futa në luftën e Kosovës dhe bisedat për Karadakun me...

Xhezair Shaqiri Lexova disa komente jo te hijshme ndaj Agim Ramadanit -Katana te individeve te cilet thojnin se Agimi ka bredhur shume kohe neper Shqiperi...

Si u vranë babë e bir në marsin 2001 në Tetovë, asnjëherë nuk u...

Janë mbushur 17 vjet nga vrasja e Ramiz dhe Ramadan Koraçit, babë e bir nga Tetova, të cilët u vranë në mënyrë brutale nga...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!