30.5 C
Macedonia
E martë, Shtator 26, 2017

Pamje dramatike të ushtarëve të UÇK-së të vrarë në pritë në vitin 1998(VIDEO)

Pamje dramatike të ushtarëve të UÇK-së të vrarë në pritë nga serbët në vendin e quajtur Rrasa e Zogut, në vitin 1998. Rruga e kthimit...

Ja shefat e Policisë në Shqipëri që mbjellin vetë kanabis

Tre ditë pas marrjes së detyrës, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj firmosi urdhrin për nisjen e procesit të vetingut edhe në radhët e Policisë...

Erë lufte, Kim Jong-un dhe Trump tregojnë “muskujt” (foto)

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un festoi testimin me sukses të një rakete balistike. Ai tha se qëllimi i hedhjes së kësaj rakete është...

Gazetari investigativ: Ju tregoj kush është koka më e madhe e krimit shqiptar

Rrjetet ndërkombëtare të trafikut të drogës kanë në përbërje të tyre edhe shqiptarë. Por një nga personazhet kryesore të trafikut të kokainës në Amerikën Latine...

Ky plak thotë se i ka 179 vjet

Një këpucëtar i pensionuar nga India veriore me emrin Mahashta Murasi, thotë se ka lindur në janar të vitit 1835, që e bën atë...

Shtrenjtohet çmimi i një vote në Maqedoni, sekseri: Si i blejmë votat, çmimi deri...

Në çdo cikël zgjedhor ka pasur denoncime për blerje të votës së qytetarit nga ana e partive politike. Kjo praktikë nuk ka të ndalur...

Uragani “Irma” nxjerrë në breg një krijesë të tmerrshme, shokohen banorët (Foto)

Uragani ‘Irma’ ka nxjerrë në breg një krijesë gjigante që akoma nuk dihet se çfarë është. Për më shumë shikojeni vetë. /Express/

‘Harrojeni’ Amerikën, Kanadaja hapet më tej për emigrantët, ja mënyrat për punësim dhe ‘letrat’

Kanadaja renditet si vendi i parë në botë për lehtësira ndaj emigrantëve. Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në,...

Ky është gjirokastriti që udhëhoqi Kërçovën

Nën Prefekt i Janinës, nën prefekt i Kërçovës, prefekt i Beratit. Burrë shtetar një nga intelektualët më të ngritur të kohës, Diplomat e Politikan. Eugen...

“The Sun”: Fëmijët e pasur shqiptarë flenë mbi dyshekë të mbuluar me para e...

Prestigjozja britanike “The Sun” i ka kushtuar një artikull disa prej fëmijëve të pasur të Shqipërisë, duke iu referuar faqes në Instagram, quajtur “The...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!