Të rejat e fundit rreth rastit të Art Kurtit

Prokuroria Themelore në Gjakovë deri tash nuk ka asnjë pistë hetimi rreth vdekjes së aktorit 23-vjeçar, Art Kurti. Kryeprokurori Ali Selimaj thotë se as...

Mrekullia e shqiptarit, ‘mbret’ në Zvicër…

I përkryer si sulmues. Nuk ka më shumë se 21 vjet! Është fjala për djaloshin nga Kosova, Albian Ajeti, futbollist i skuadrës së mirënjohur...

Si ta forcojmë imunitetin me anë të ushqimit?

Sistemi imunitar luan rol shumë të rëndësishëm në mbrojtjen e trupit tonë nga çdo agjent i huaj. Për rritjen e sistemit imunitar, përpos higjienës...

Si ta ulim kolesterolin me anë të ushqimit?

Në nivele normale, kolesteroli luan rol jetik në shumë funksione fiziologjike si: prodhimi i hormoneve steroide, vitaminës D, formimin e membranave të qelizave etj.  AJSHE...

Guardiola insiston për Mahrezin

​Guardiola ende e do Riyad Mahrez. Riyad Mahrez ishte shumë afër transferimit në Etihad Stadium te Manchester City, por gjithçka dështoi në ditën e fundit...

A e dini që një banane çdo ditë mund t’ju shpëtojë jetën?

Sipas studimeve të reja, një banane përditë mund të ndihmojë në parandalimin e sulmeve në zemër dhe goditjeve në tru. E pasur me kalium, bananet...

“Libri i historisë” , asnjë historian shqiptarë në komisionin ndërshtetëror Maqedoni-Bullgari

Një komision i historianëve të Republikës së Maqedonisë ka filluar të punojnë së bashku me kolëget ë tyre nga Republika e Bullgarisë për largimin...

Rrëfehet nëna e dy fëmijëve: Bëj seks me ish të dashurin që …

Një grua 36 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se është ndarë nga partneri i saj, me të cilin ka dhe dy djem, pas...

Shpjegojuni pasojat fëmijëve tuaj, në vend që t’i kërcënoni

Gjatë prindërimit është shumë normale t’i mësoni fëmijës të përballet me pasojat. Kështu shprehet mjeku pediatër Ken Strzelecki, i cili mendon se kjo është një...

I shpenzojnë gjashtë orë në javë duke u ndjerë fajtorë

Mesatarja që britanikët e kalojnë duke u ndjerë fajtorë është gjashtë orë e 36 minuta në javë, ka gjetur një studim. Hulumtuesit të cilët anketuan...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!