Gruaja që kishte parashikuar vdekjen e saj

Pak kohë para se të shkonte në udhëtimin e saj për në Tajlandë, Serena Booker kishte vizituar shumë miq e dashamirë të saj, me...

Bëni kujdes, po afron dita më depresive e vitit

Është e natyrshme që të ndihesh disi me moral të rënë në Janar, pas haresë e gëzimit që përcjellin festat e fundvitit.  Por ekziston...

Hiqeni si modestë? Ekspertët kanë diçka për t’ju thënë

Askujt nuk i pëlqejnë njerëzit arrogantë, por modestia kur nuk është e sinqertë gjithashtu nuk është e mirëpritur. Amerikanët kanë gjetur një shprehje “humblebragging”...

Do të vdisni duke qeshur me këtë dhëndërr, qan me lotë: “Aman mos më...

Do të vdisni duke qeshur me këtë dhëndërr, qan me lotë: “Aman mos më martoni!” Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Itali. Gjatë një...

Zbatoni këto rregulla për të nisur ditën mbarë

Një gotë uji dhe për të pasur humor ekspozohuni ndaj dritës natyrale Të ngrihesh me këmbën e duhur është sekreti për të qenë produktiv gjatë...

Braktisi shkollën dhe bëri 5 punë, 20-vjeçarja blen shtëpinë 120 mijë euro

Një vajzë e re arriti të blinte shtëpinë e saj të parë pa ndihmë në moshën 20 vjeçaredhe duke lënë shkollën në moshën 17 vjeçare. Jennie Crockar filloi kursimin e parave nga...

Meshkujt i urrejnë këto veprime gjatë puthjes

Edhe nëse përpiqen të tregohen të sjellshëm, meshkujt kanë pakënaqësitë e tyre edhe kur duket se gjithçka shkon mirë. Njësoj siç mund të ndodhë...

Gjëja e parë që shihni në foto tregon shumë për ju

Shihni foton dhe tregoni se çfarë duket. Imazhi i parë zbulon shumë për gjendjen tuaj momentale mendore. VAJZË Nëse je vajzë dhe keni parë vajzën së pari, përgatituni për ngjarje...

Lezhjania: Jam 41 vjeçe e virgjër, s’kam më pretendime, thjesht e dua të …

Koha ikën dhe kur kupton që ende nuk ke krijuar familjen, tenton të nxitosh. Një 41-vjeçare ka shkruar me shpresën se mund të gjejë njeriun...

Mësoje vajzën tënde ta dojë trupin e vet, sepse bukuria e vërtet qëndron tek...

Të tërë e kemi vënë re se vajzat që nuk përmbushin standardet e “Barbie”-t konsiderohen mëkati më i madh, humbja më e madhe për...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!