Pacolli: Shteti t’u heqë paratë veteranëve të rremë të luftës

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka propozuar se nëse zbulohet se në lista ka veteranë të rrejshëm, mjetet...

Daci ia prish planet Thaçit, e zbulon publikisht se ku lindi ideja për korrigjim...

Kreu i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Daci, para mediave ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve me Serbinë, ka...

Historia e natës së martesës së Fehmi e Xhevë Lladrovcit

Ata sot kanë përvjetorin e rënies. Bëhen 20 vjet që Fehmi e Xhevë Lladrovci dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Të gjithë e kujtojnë...

Kosnett ambasador i ri i SHBA-ve në Kosovë, ja kush është diplomati veteran

Diplomati i karrjerës Philip S. Kosnett nga Virxhinia, i cili në fund të këtij viti pritet të jetë pasardhës i Greig Delawies si ambasador...

Kryeministri zbulon kur do t’iu ndalen pensionet veteranëve të rrejshëm

Kryeministri Ramush Haradinaj është deklaruar përsëri rreth çështjes së listave të veteranëve. Kryeministri i vendit ka thënë se janë bërë gabime të mëdha, pasi në...

Pacolli: Shteti t’ia heqë paratë veteranëve të rrejshëm

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se nëse zbulohet se në lista ka veteranë të rrejshëm, mjetet...

Delawie: “Nuk kemi thënë se do të pranojmë gjithçka”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të kërkojnë që marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë të jetë një që buron nga palët në negociata, por...

Thaçi do t’ia kthejë Serbisë “dhuratën” e Rankoviqit

Një pjesë të veriut të Kosovës presidenti Hashim Thaçi po e quan “dhuratë” të Rankoviqit. Presidenca nuk ka treguar se sa sipërfaqe territor përmban kjo...

Haradinaj: Nuk marr pjesë në asnjë proces ku flitet për ndarje të Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka theksuar se kërkimfalja nga ana e Serbisë duhet të jetë parakusht për të arritjen e marrëveshjes së pajtimit e cila...

‘Bomba’ e mikut të Ahmet Krasniqit: Fatos Klosi e di kush është vrasësi i...

Në RTV Dukagjini, ish- bashkëpunëtori i ngushtë i Ahmet Krasniqit ka dhënë emrin e personit për të cilin ai mendon se e di kush...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!