Mësimdhënësit e klasave 1-5 kërkojnë ndryshimin e Ligjit për Paga

Mësimdhënësit e arsimit fillor të klasave një deri në të pestën kanë bërë një kërkesë në Komisionin parlamentar për arsim, duke kërkuar që të...

Punëtorët e Trepçës pa rroga

Për shkak të prodhimit të ulët dhe ndryshimit të Statutit, mbi 1200 punëtorë të ndërmarrjes pa paga, raporton T7. Ani pse ka perfunduar gjysma...

Haradinaj: Kërcënimet e Serbisë për hyrje në veri, të ulëta dhe primitive

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk i ka marrë seriozisht kërcënimet që vijnë nga ana e Serbisë për hyrje ushtarake në veri të Kosovës....

Letra/ Ish-luftëtari i UÇK-së-politikanëve: Turpi iu mbuloftë!

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Feim Krasniqi ka shprehur pakënaqësi ndaj politikanëve të Kosovës. Feimi, i cili është edhe invalid luftë, i...

Hoti numëron dështimet e qeverisë Haradinaj

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti ia ka numëruar dështimet Qeverisë aktuale të udhëhequr nga Ramush Haradinaj. Përmes një postimi dhe videoje të...

Pa i mbushur 17 vjet, djali ia mori rrugën drejt Evropës, ish-ushtari i UÇK-së...

Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi përmes një letre tejet emocionuese u është drejtuar prijësve të vendit. Ai tregon se...

Haradinaj: Askush s’merr më toka nga shqiptarët

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk ka tokë për të falur dhe se për këta kufij është bërë luftë. “Ne në...

Dyshohet se vëllai vrau vëllanë në fshatin Studenqan

Para pak minutash në fshatin Studenqan të Suharekës së Kosovës ka ndodhur një vrasje. Rastin për mediet kosovare e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë...

Aksident fatal në Kosovë, tre të vdekur (FOTO)

Tre persona kanë vdekur dhe një është lënduar si pasojë e një aksidenti në rrugën e Duhlës. Për klankosova.tv e ka konfirmuar nga vendi i...

Pas ngjarjes në Zelandë të Re, Policia e Kosovës shton masat e sigurisë

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një prononcim për Telegrafin ka konfirmuar se Policia e Kosovës ka rritur masat e sigurisë, pas...