A e mbani mend Aziz Kelmendin, rasti i inskenuar në kazermën e Paraqinit/VIDEO

Kelmendi ishte vrarë në vitin 1987, 6 ditë para se ta përfundonte shërbimin ushtarak në kazermën e Paraqinit në Serbi. Ishte koha kur të rinjtë...

Haxhiu: Lëvizja Vetëvendosje është e gatshme për zgjedhje

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se ky subjekt politik është i gatshëm që të shkojë në zgjedhje, njofton Klan Kosova. “Natyrisht se...

Gjakovë, gjenden eshtra njerëzish (VIDEO)

Tani kur kanë kaluar 19 vite nga lufta me Serbinë, në Kosovë ende gjenden mbetje mortore, derisa ka edhe shumë qytetarë të pagjetur. Disa eshtra...

Familja Hoti ndjehet e kërcënuar (VIDEO)

amilja Hoti nga Istogu pohon se ndjehet e kërcënuar. Kryefamiljari, Salih Hoti, thotë se ka frikë për fëmijët e tyre pasi që janë kërcënuar shpesh...

Krasniqi: Partitë politike duhet të gjejnë gjuhë të përbashkët për të shkuar në zgjedhje

Jakup Krasniqi, në Interaktiv të KTV-së, ka folur edhe për Qeverinë Haradinaj, dhe thotë se nga kryeministri Haradinaj, ka pasur pritje më të mira. “Kam...

Demë Shehu i Grupit të Kumanovës ka ditëlindjen, mesazhi i dhimbshëm i fëmijëve të...

Demë Shehu i Grupit të Kumanovës ka festuar sot ditëlindjen në burg. Më shumë se torta e përgatitur për këtë rast, ditëlindjen atij ia...

Serwer: UNMIK nuk mund të bllokojë asgjë, Rezoluta 1244 nuk është problem

Në një intervistë për Deutsche Welle, eksperti për Ballkanin, Daniel Serwer ka folur për Kosovën dhe zhvillimet rreth saj. Ai ka thënë se UNMIK-u...

Burg për ish-inspektorët e Komunës së Prishtinës

Ish-inspektorët e Komunës së Prishtinës, janë shpallur fajtorë, të premten, nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Shefi i sektorit, Ismet Haliti, është dënuar me 3 vjet...

Edita Tahiri me akuza të rënda ndaj Vetëvendosjes

Ish-ministrja për dialog, Edita Tahiri, në televizion publik, ka hedhur akuza të rënda në drejtim të partisë Vetëvendosje. Tahiri ka thënë se në Kosovë ka...

Haradinaj: I ndamë 20 milionë euro, por s’kemi zgjidhje magjike për shëndetësinë

Është përgjegjësi e secilit prej nesh që t’i krijojmë zgjidhjet në vendin tonë, në mënyrë që të trajtohemi si duhet në vendin tonë. Kështu...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!