Skandal/Vazhdon pritja deri në pesë orë në Merdare

Edhe në këto orë vazhdon të ketë pritje të gjata në pikën kufitare në Merdare. Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, ka njoftuar se në hyrje-daljen...

Serwer: Nuk ka ndryshim të politikës amerikane, Delawie nuk është dashur të flas për...

Ish Diplomati amerikan Daniel Serwer duke analizuar deklaratat e ambasadorit Delawie, i cili është pyetur rreth bisedave të mundshme në Bruksel për ndarjen e...

Dimitrov kërkoi në Prishtinë heqjen e taksës për pemët dhe perimet e Maqedonisë, por...

Vendimi i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë e Kosovës për ngritjen e taksave deri në 30 për qind për prodhimet bujqësore që...

Lutfi Haziri i reagon kryeministrit për Preshevën: Frikacakët po e udhëheqin Kosovën

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, një një intervistë e ka quajtuar shakaxhi Lutfi Hazirin, i cili sipas Haradianjt, Haziri po tenton ta shftytëzoj Luginën...

Zijadin Sela tek vëllezërit Geci në kullën e tyre në Llaushë të Drenicës/FOTO

Kryetari i Partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoni, Zijadin Sela ka vizituar familjen e shtatë vëllezërve Geci në Llaushë. Këtë e ka konfirmuar Gani Geci,...

Luftoi për Kosovën, iku në Francë dhe u kthye përsëri për ta vrarë vëllanë...

Emrush Gashi nga Terbovc i Lipjanit ka dy histori krejtësisht të ndryshme të jetës së tij para çlirimit të Kosovës dhe pas çlirimit të...

Ja kur përfundon autostrada Prishtinë – Gjilan?

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, i vizitoi punimet në autostradën Prishtinë-Gjilan, me qëllim që të sigurohet se puna...

Sa kushtoi udhëtimi i “baballarëve të kombit” me aeroplanin e Pacollit deri në Bruksel?

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli i cili i tha se i dërgoi me shpenzime të veta liderët në takim me...

Delawie: Në Bruksel mund të flitet për territore

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, nuk ka dashur të flasë nëse ndonjë ndryshim i territorit apo ndarje e Kosovës, si zgjidhje përfundimtare e...

Haradinaj: Ndarja për mua është luftë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur kundër idesë së shkëmbimit të territoreve me Serbinë, duke vlerësuar se “ndarja është luftë”, raporton KosovaPress. Këto komente...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!