Sadulla Duraku në Prekaz, mbjellje fidanesh për 10 vjetorin e pavarsisë/FOTO

116 fidane të cilët simbolizojnë shtetet të cilat e kanë njohur pavarësinë e Kosovës janë mbjellë këtë paradite në Prekaz, përkatësisht në Kompleksin Memorial...

Dialogu Prishtinë-Beograd pritet të vazhdojë më 26 shkurt

Dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit pritet që të vazhdojë më datë 26 shkurt. Të paktën kështu  ka bërë të ditur televizioni publik serb. “Është planfikuar...

Thaçi dekoron Rita Orën: Jemi krenarë me ty (Foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë, për kontributin e saj të pazëvendësueshëm në...

Thaçi për Washington Post: Dekada e parë ishte e suksesshme për Kosovën

Gazeta numër një në Amerikë dhe botë “Washington Post” ka cituar deklaratat e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë Konferencës vjetore të...

Dje një person ka vdekur në rrethana të panjohura në sheshin ‘Nënë Tereza

Një person ka vdekur në Prishtinë, pasi është alivanosur. Këtë Policia e Kosovës e ka konstatuar si vdekje të dyshimtë dhe me vendim të...

“The Sun” shkruan për koncertin e Ritës, vitin 1991 në Kosovë, takimin me Haradinajn…

Gazeta britanike “The Sun” nuk ka lënë pa i kushtuar një artikull të gjatë këngëtares shqiptare me famë botërore, e cila mbrëmë performoi në...

“UÇK-në e themeluam pa armë dhe pa para” – Thaçi thumbon ish-qeverinë e Bujar...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili gjatë luftës ka qenë edhe përfaqësues politik në Rambuje i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK),...

Teuta Arifi i drejtohet Kuvendit Komunal të Prishtinës

Para një viti, ne kryetarët e bashkive të Tiranës, Prishtinës, Ulqinit, Tetovës dhe Preshevës nën ombrellën e Unionit të Bashkive Shqiptare hodhëm themelet për...

Rita Ora: Urime pavarësia, ju premtoj super koncert

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është dalur në një konferencë për shtyp të mbajtur në Prishtinë në orët e pasdites Këngëtarja ka thënë se...

Kosova 10 vjet e pavarur: Jo shumё pёr tё festuar

Kosova feston 10 vjet pavarёsi: Por problemet nuk janё pakёsuar. Vendi ka nevojё pёr reforma. Impulset pёr to duhet tё vijnё nga brenda dhe nga...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!