SHBA-Haradinajt: Nuk e bllokojmë asnjë iniciativë të Rusisë për Specialen

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përcjellë alarmin tek autoritetet e Kosovës se mund të vihet në funksion “Plani B” për formimin e...

Deputeti i VV’së: Nuk e mbështesim Albinin, jo

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vëtëvendosje, Arbër Rexhaj, ka folur për gjendjen e krijuar në partinë e tij. Nëpërmjet një shkrimi...

Washington Post publikoi ultimatumin e pesë ambasadave ndaj Thaçit, Veselit e Haradinajt

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë ultimatumit të pesë ambasadave të shteteve perëndimore në Kosovë ndaj udhëheqësve të vendit për Gjykatën Speciale. E përditshmja e...

Dorëheqja tjetër në Vetëvendosje, iku njeriu i FER-it dhe që i punoi pas shpine...

Dardan Sejdiu, në shenjë proteste ndaj zhvillimeve të fundit në lëvizjen Vetëvendosje ka dhënë dorëheqje të parevokueshme. Në letrën e tij të dorëheqjes, ai...

Shqiptari lëndohet rëndë në Gjermani, shkatërrohet tërësisht Mercedesi

Natën e së mërkurës, në autostradën gjermane A 46 është lënduar rëndë një shtetas 28-vjeçar kosovar, i cili me Mercedesin e vet ka dalë...

Kush ishte Atanas Kokolanski, maqedonasi që bëri krime në Gjakovë bashkë me Gjokica Stanojeviçin?...

Përfaqësues të shoqërisë civile në Gjakovë kanë deponuar në Prokurorinë Themelore në këtë qytet kërkesën për ngritje të aktakuzës për krime lufte kundër ish...

Ramushi foli: 7 mijë euro më kushtoi pushimi, e pagova nga xhepi im!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se pushimin dimëror në Zvicër e ka paguar me para të tij dhe i kanë kushtuar vetëm...

Haley: Do të punojmë që Kosova të anëtarësohet në OKB

Teuta Sahatqija, konsulle e Kosovës në New York ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në pritjen ‘Falënderim për miqësi’, të organizuar nga...

Pacolli bën “rokada selektive” në ambasada

Behgjet Pacolli, zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme, ka vendosur që t’i kthejë në Prishtinë rreth 25 diplomatë, përfshirë ambasadorë, atashe dhe anëtarë...

Haradinaj mbledh ministrat për mbledhjen e parë për 2018

Qeveria e Kosovës sot pritet të mbajë mbledhjen e parë për vitin 2018. Sipas njoftimit për media, kjo mbledhje pritet të nisë në orën 16:00,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!