Politikanja serbe: Integrimi i Serbisë në BE i kushtëzuar me progresin e dialogut me...

Ish-zëvendëskryeministrja dhe -ish-ministrja e Integrimeve Evropiane në Qeverinë e Serbisë, Suzana Grubjeshiq, thotë se procesi i integrimeve evropiane të Serbisë nuk do të përshpejtohet...

Kolegji ISPE mbështetje të fuqishme nga shteti i Finlandës

Avni Mazrreku Gjatë vizitës së delagacionit të Kolegjit ISPE në Finlandë, të cilin e kryesova unë, patëm rastin të takohemi me Kryetaren e Parlamentit...

SHBA tmerron serbët e rusët, njihuni me “bishat” ushtarake që do t’i dhurojë Kosovës...

Me 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës pritet të votohet projekt-ligji që fillon transformimin FSK-në në Ushtri të armatosur. Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA)...

Haradinaj paralajmëron masa edhe më të rrepta kundër Serbisë

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar se kundrejt Serbisë, përveç taksës 100 për qind, mund të merren edhe masa të tjera...

Pas këtij koncerti të zbehtë në veri, Ceca mund të kthehet e dëshpëruar në...

Ndonëse ishte paralajmëruar se do të ketë shumë persona në koncertin e Svetlana Raznatovic në veri të Mitrovicës, ndryshe doli të jetë në realitet. Koncerti...

Kurti: Ushtria më 14 dhjetor – reagimi i NATO-s nuk ishte befasi

Edhe lideri i VV-së Albin Kurti në intervistë për Argument Plus ka deklaruar se me 14 dhjetor Kuvendi i Republikë së Kosovës duhet t’i...

Haradinaj: Pas ushtrisë, Kosova në NATO

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se sapo të formohej Ushtria e Kosovës, vendi do të aplikonte për anëtarësim në NATO, edhe pse kjo...

Kërcënohet një drejtor i një ndërmarrje të fuqishme

Drejtori i Korporatës Energjetike të Kosovës, Njazi Thaçi, është kërcënuar gjatë natës së sotme në Prishtinë. Burime të Kallxo.com kanë thënë se Thaçi është kërcënuar...

Ky është amerikani që i dha bekimin formimit të Ushtrisë së Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) i kanë dhënë mbështetje të fuqishme dhe pa rezervë krijimit të Ushtrisë së Kosovës.Ishte ambasadori i ri amerikan,...

Kosova me masë të re “patriotike” kundër produkteve të huaja

Udhëzimi administrativ i cili është finalizuar tashmë dhe që deri në fund të muajit është planifikuar të miratohet, përcakton rregullat lidhur me vendosjen e...