Amerika ndërton aeroport ushtarak në bazën e Bondsteel, në Kosovë?

Mediat serbe kanë raportuar se amerikanët janë duke ndërtuar në mënyrë sekrete një aeroport ushtarak brenda Kampi Bondsteel, në Kosovë. Baza ushtarake e ndërtuar në...

Ambasadori norvegjez në Beograd e godet keq Daçiqin

Ambasadori norvegjez në Serbi, Arne Sannes Bjornstad, duke komentuar deklaratën e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në të cilën ai Preshevën dhe Bujanocin i...

Visar Ymeri tregon se a është më i mençur se Albin Kurti

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, tashmë deputet nga radhët e “Grupi i Deputetëve të Pavarur”, Visar Ymeri ka dhënë përgjigje në pyetjen se: a është...

A e mbani mend Aziz Kelmendin, rasti i inskenuar në kazermën e Paraqinit/VIDEO

Kelmendi ishte vrarë në vitin 1987, 6 ditë para se ta përfundonte shërbimin ushtarak në kazermën e Paraqinit në Serbi. Ishte koha kur të rinjtë...

Haxhiu: Lëvizja Vetëvendosje është e gatshme për zgjedhje

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se ky subjekt politik është i gatshëm që të shkojë në zgjedhje, njofton Klan Kosova. “Natyrisht se...

Gjakovë, gjenden eshtra njerëzish (VIDEO)

Tani kur kanë kaluar 19 vite nga lufta me Serbinë, në Kosovë ende gjenden mbetje mortore, derisa ka edhe shumë qytetarë të pagjetur. Disa eshtra...

Familja Hoti ndjehet e kërcënuar (VIDEO)

amilja Hoti nga Istogu pohon se ndjehet e kërcënuar. Kryefamiljari, Salih Hoti, thotë se ka frikë për fëmijët e tyre pasi që janë kërcënuar shpesh...

Krasniqi: Partitë politike duhet të gjejnë gjuhë të përbashkët për të shkuar në zgjedhje

Jakup Krasniqi, në Interaktiv të KTV-së, ka folur edhe për Qeverinë Haradinaj, dhe thotë se nga kryeministri Haradinaj, ka pasur pritje më të mira. “Kam...

Demë Shehu i Grupit të Kumanovës ka ditëlindjen, mesazhi i dhimbshëm i fëmijëve të...

Demë Shehu i Grupit të Kumanovës ka festuar sot ditëlindjen në burg. Më shumë se torta e përgatitur për këtë rast, ditëlindjen atij ia...

Serwer: UNMIK nuk mund të bllokojë asgjë, Rezoluta 1244 nuk është problem

Në një intervistë për Deutsche Welle, eksperti për Ballkanin, Daniel Serwer ka folur për Kosovën dhe zhvillimet rreth saj. Ai ka thënë se UNMIK-u...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!