Gjendet vetura me të cilën plaçkitësit e armatosur hynë në Terminalin Doganor në Merdare/FOTO

Policia e Kosovës ka gjetur sot veturën me të cilën një ditë më parë persona të armatosur kanë hyrë në Terminalin Doganor në Merdarë...

Leotrim Dalipi, i diplomuar në ekonomi, por punon si shofer (VIDEO)

Një 25 vjeçar nga Prishtina, tashmë i diplomuar në fakultetin ekonomik, bën punën e shoferit të autobusit në njërën nga linjat në Prishtinë. Leotrim Dalipi,...

Pakujdesia e një shoferi, i mori jetën maturantit nga Istogu

Shpesh një veprim jo i duhur, për shkak të pakujdesisë dhe vëmendjes mund të përfundojë me pasoja edhe fatale. Sot ora 17:20 doli të jetë...

Kneissl: Marrëveshja finale duhet të përfshijë njohjen e Kosovës nga Serbia

Marrëveshja finale mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të nënkuptojë njohjen e Kosovës nga Serbia. Ky është qëndrimi që shpalosi sot ministrja e Jashtme austriake, Karin...

Agim Bahtiri del me një ide unike për hapjen e urës së Ibrit

Kryetari i komunës jugore të Mitrovicës po kërkon që kjo ceremoni të shënohet me koncertin e ndonjë ylli të madh muzikor jo shqiptar apo...

Kosova nuk dërgon libra në Luginë (VIDEO)

Nxënësit e Luginës së Preshevës edhe këtë vit do të kenë mungesë të teksteve shkollore në gjuhën shqipe. Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi tha se...

Mungesa e nxënësve po detyron mbylljen e shkollave në Malësinë e Kamenicës

Vetëm 10 kilometra e ndajnë fshatin Meshinë nga qyteti i Kamenicës. Për shkak të numrit të vogël të nxënësve, drejtoria e Arsimit e ka mbyllur...

Merdarë, grabitet terminali doganor (VIDEO)

Të premten pasdite në zyrat e terminalit doganorë në Merdare, katër persona të armatosur e të maskuar, u futën brenda tij. Ata cak e kishin...

Thaçi: Korrigjimi i kufijve deri në pranverën e ardhshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur optimist se deri në pranverën e ardhshme do të arrihet marrëveshje me Serbinë, që do të përfshijë...

Pacolli ia kthen Daçiqit: Nuk e hapi thesin me para për ta forcuar shtetësinë

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i është kundërpërgjigjur homologut serb, Ivica Daçiq, për thesin me para që ky i fundit ia ka përmendur. Daçiq pati...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!