Ndiqeni LIVE votimin e Parlamentit Evropian për vizat për Kosovën

Parlamenti Evropian ka filluar seancën plenare në të cilën pritet të votohet për rekomandimin për liberalizmin e vizave për qytetarët e Kosovës raporton “Zeri.info”. Duke...

Korrigjimi i kufijve, Hashim Thaçi do të thojë diçka sot në një konferencë shtypi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të japë një konfeencë për shyyp sot në ora 10:00 në një kohë kur pritet me interes...

Kuvendi nuk i legjitimon negociatorët

Ekipi dialogues qeveritar, të cilin e kryeson Fatmir Limaj, vështirë se do të arrijë të votohet në Kuvendin e Kosovës. Negociatorët nuk po pranohen...

Brukseli do e ndal rrugën e Serbisë në BE – pavarësisht nga marrëveshja me...

“Ideja për zgjerimin e Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor tani për tani mbetet vetëm në letër dhe Kosova nuk është pengesa kryesore për Serbinë...

Parlamenti Evropian sot voton për liberalizimin e vizave për Kosovën

Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë qytetare, drejtësi dhe punë të brendshme, i njohur si komiteti LIBE, paralajmëroi se Parlamenti Evropian do të votojë...

Thaçi në Shkup nuk e tha asnjë fjalë të vetme për Grupin e Kumanovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës në Shkup dhe takimeve me krerët e institucioneve më të larta shtetërore dhe liderët e partive më...

Politologu i njohur tregon se si mund të arrihet bashkimi i Preshevës, Bujanovcit dhe...

Përfaqësuesit e Preshevës, Medgjevës dhe Bujanocit kanë kërkuar që në Kuvendin e Kosovës të miratohet një rezolutë që ata e kanë prezantuar, përmes së...

Bashkohet opozita kundër shkëmbimit të territoreve, ky është hapi që sapo e ndërmorën

Partitë opozitare të Kuvendit të Kosovës, LDK, VV, PSD dhe Alternativa, sot kanë dërguar letër tek Përfaqësuesja e lartë e BE-së Federica Mogherini. Në komunikatën...

Ish-agjenti i SHIK-ut, “tronditë” AKI-në me zbulimin e informacioneve! Tregon pse ndodhi vrasja aty...

Ish-pjesëtari i SHIK-ut dhe ish-eprori i lartë i UÇK-së, Naim Miftari, ka treguar për keqmenaxhimin, apo gjendjen kaotike brenda AKI-së. Ai pas vrasjes së fundit...

Haradinaj tallet me Hashim Thaçin: Unë po e ruaj shtëpinë ti shëtitu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar lëvizjet e liderëve nëpër vendet e rajonit, për takime me përfaqësues të lartë politikë, në kohën kur...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!