Ja kush e shpëtoi Gjuriqin më 26 mars në Prishtinë

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, ka thënë se Franca ka bërë ndërhyrje të menjëhershme për incidentin e 26 marsit kur Marko Gjuriq...

Hoxha: Ja si u futa në luftën e Kosovës dhe bisedat për Karadakun me...

Xhezair Shaqiri Lexova disa komente jo te hijshme ndaj Agim Ramadanit -Katana te individeve te cilet thojnin se Agimi ka bredhur shume kohe neper Shqiperi...

Pacolli takoi Grupin e Miqësisë nga Kuvajti

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i shoqëruar nga zëvendësministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, Rejhan...

Ky është i propozuari i AKR-së për ministër të Brendshëm

Partia e Behgjet Pacollit ka zgjedhur emrin e ri në krye të Ministrisë së Punëve të Brendshme pas shkarkimit të Flamur Sefajt. Këtë pozitë...

Ministrat me aktakuza, Haradinaj nuk i shkarkon deri në vendimin e gjykatës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pranuar se për momentin nuk do t’i shkarkojë ministrat që kanë të ngritur aktakuza nga Gjykata. Për këtë,...

Ky është ish-ushtari i UÇK-së që humbi jetën në aksident në Arllat (Foto)

Aksidenti i mbrëmjes së 11 prillit në Arllat të Drenasit i ka marrë jetën ish-ushtarit të UÇK-së, Qazim Uka nga Topoja. Qazim Uka ka qenë...

Zëvendësdrejtori i AKI-së s’raporton para Komisionit

Zëvendësdrejtori i AKI-së, Latif Merovci, nuk ka shkuar për të raportuar para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së. Merovci pritej të raportonte pas largimit të drejtorit...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Ka ndërruar jetë ushtari dhe aktivisti i çështjes kombëtare, Qazim Uka, njofton Klan Kosova. Uka nuk mbijetoi pas aksidentit që pësoi në fshatin Arllat të...

Deda, Haradinajt: Mos shkarkimi i ministrave me aktakuzë, bie ndesh me parimet e BE-së

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka kritikuar kryeministrin Ramush Haradinaj, për mos shkarkimin e dy ministrave ndaj të cilëve është ngritur aktakuzë nga ana...

Historia e një prej fotografive më të dhimbshme nga lufta e Kosovës

Peter Turnley është një fotograf i njohur amerikan që ka shpërfaqur në mediat botërore edhe fotografitë e pamjeve të luftës së fundit në Kosovë. Por...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!