Dukej si ndalesë në rrugë, nga afër u pa se ishte një piton gjigant

Motoçiklisti që po lëvizte në një pjesë periferike në Limpopo të Afrikës së Jugut, ndaloi duke menduar se përpara e ka një ndalesë në...

Pse nuk duhet të dashuroheni në verë!

Është vërtetuar shkencërisht se nxehtësia dhe drita e diellit shkaktojnë sekretimin e neurotransmetuesve, si serotonin dhe dopamin, që favorizojnë takime romantike. Megjithatë, duhet të...

E dini se çfarë ndodhë nëse thyhet veza brenda ujit? Do të habiteni…

Në ditët e sotme eksperimente të llojllojshme shfaqen nëpër rrjetet sociale, e që disa prej tyre vërtetë se na lënë pa koment, shkruan Kosovarja. Në...

Habitet me dushin e hotelit, hidhte ujë në formën më të pazakontë (Video)

Mike McKee ka qenë në një hotel në Xi të Kinës, ku dushi hidhte ujin nga pjesa e sipërme, direkt e në dritën e...

Gruaja me mjekërr

Nova Galaxia, 26 vjeçe, është ngacmuar për 10 vjet për shkak të qimeve të saj në fytyre e cila është shkaktuar nga sindroma ‘ovarian...

NDËRRON JETË AKTORI I TINKY WINKY NË SERIALIN PËR FËMIJË “TELETUBBIES” (FOTO)

Ka ndërruar jetë në moshën 51 vjeçare, aktori që ka luajtur rolin e Tinky Winky në serialin “Teletabbies”. Miq dhe të afërm të aktorit kanë...

Zbulohet pllaka me mbishkrime të hershme të Vikingëve

Një pllakë e lashtë e gdhendur me mbishkrime të hershme misterioze nga Vikingët mbi 1.200 vjet më parë është zbuluar nga studiuesit. Pllaka u zbulua...

Inteligjencë dhe kreativitet, ja përse humbni në mendime!

Sipas studimeve të fundit, vegimet indikojnë inteligjencën dhe kreativitetin. Profesori i psikologjisë, Eric Schumacher, i cili është poashtu bashkautor i këtij studimi të ri, thotë...

UFO në Elbasan? Dëshmitari: Pashë tre disqe fluturuese/FOTO

Ai është i bindur se ka parë UFO-t. Në moshën 74-vjeçare një qytetar autokton elbasanas ka raportuar se ka përjetuar një ngjarje të pazakontë...

Britaniku me “sy shqiponje” mbledh monedha në rrugë për 14 vjet, tanimë ka arritur...

Ian Watt sa herë që pa një monedhë në rrugë, u përkul dhe e mori. Dhe për 14 vjet ai ka mbledhur rreth një...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!