E pazakontë/ Dëborë në Slloveni (VIDEO)

Një zonë malore në Slloveni është përfshirë nga dëbora. Bredarica është një majë malore në Alpet Juliane dhe ndodhet në 2.541 metra mbi nivelin...

Foto/ Njihuni me jahtin më të shtrenjtë në botë, i veshur me ar e...

“History Supreme” është jahti më shtrenjtë në botë. Ai është rreth 30 metra i gjatë, është i veshur me 100 kilogramë flori, platin dhe...

Mike Tyson bën shqiponjën (Foto)

Shqiponja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit ka sjellë kënaqësi të shqiptarët dhe pakënaqësi te serbët. Shqiptarët në mbarë botën kanë përshëndetur veprimin e tyre,...

Vijat në pëllëmbët e duarve, ja shpjegimet për fatin që ju pret

Jeni kurjozë të lexoni fatin tuaj në bazë të vijave të dorës. Vija e parë e duarve është më e rëndësishmja. Ajo është e vendosur afër...

UFO në Elbasan? Dëshmitari: Pashë tre disqe fluturuese/FOTO

Ai është i bindur se ka parë UFO-t. Në moshën 74-vjeçare një qytetar autokton elbasanas ka raportuar se ka përjetuar një ngjarje të pazakontë...

Rreziqet që u shkakton fëmijëve përdorimi i tepërt i internetit

Përdorimi i internetit dhe teknologjisë sot është një nga trendet e përhapura në gjithë botën. Por, sikurse edhe në shumë vende tjera, edhe në...

Kapiteni Lichtsteiner i del në mbrojtje Xhakës dhe Shaqirit, ja porosia e tij?

Kombëtarja e Zvicrës ka arritur një fitore madhështore ndaj serbëve 2-1 falë një rikthimi fantastik. Helvetikët ishin në disavantazh pas 45 minutave të parë, por...

Robelli: Shaqiri futbollist i mirë, por budalla dhe analfabetë…?!

Gazetari Enver Robelli që jeton në Zvicër ka shkruar disa fjalë për futbollistin shqiptar të kombëtares zvicerane, Xherdan Shaqiri, duke e kritikuar për sjelljen...

Shqiptari nuk iu përmbahet emocioneve, gjuan me armë brenda shtëpisë pas golit të Shaqirit...

Fitores së Zvicrës ndaj Serbisë në Kupën e Botës më së shumti i janë gëzuar shqiptarët. Me golat e bukur të Xhakës dhe të Shaqirit,...

Shqiptarët ndalojnë makinën me flamur serb dhe ia vendosin flamurin shqiptar/VIDEO

Pas fitores me plot emocione të Zvicrës ndaj Serbisë me golat e Xhakës dhe Shaqirit, në Zvicër kanë dalur shumë qytetarë që ta festojnë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!