17.1 C
Macedonia
E enjte, Qershor 22, 2017

Artan Grubi: Shumë shpejt do të votohet Ligji për gjuhën shqipe (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka paralajmëruar se së shpejti do të miratohet Ligji për gjuhën shqipe. Sipas tij, tanimë është harmonizuar qëndrimet me...

Shoqata Bamirëse Ismet Jashari ndihmon familjet më të rrezikuara (FOTO)

Humaniteti i rinisë po tregohet gjithandej në viset shqiptare. Shqiptarët gjithmonë kanë qenë human kur është në pyetje ndonjë nevojë për ndonjë familje apo...

VMRO-ja çet flakë kundër Arta Toçit, zv/ ministres së jashtme të LR-PDSH

Pas prezantimit të zv/ ministrave nga ana e kryeministrit Zoran Zaev, pasuan reagimet e shumta të deputetëve të VMRO-DPMNE-së. Me këtë rast Antonio Milloshoski...

Jankullovska s’ndalet duke e marrë në gojë Zaevin:

Gordana Jankuloska, ish-ministre e Punëve të Brendshme në qeverisjen e OBRM-PDUKM-së, ka ironizuar me vizitën e Zoran Zaevit në Bullgari,shklrujnë mediat në vend. Duke e...

Grubi takoi euroambasadorin Zhbogar, ja çka biseduan

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Çështje Evropiane, Deputeti Artan Grubi, ka pritur sot në Kuvend Ambasadorin e Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar. Deputeti Grubi...

Dimitrov: Në Maqedoninë perendimore nuk ka maqedonas, ata janë shqiptarë

Profesor Bozhidar Dimitrov është një historian bullgar dhe Drejtor i Muzeut Historik Kombëtar të Bullgarisë. Ai në Maqedoni është i nohur si një figurë...

Muri me Meksikën, Trump do të vendosë panele diellore

Nga një barrierë ndarëse dhe bllokuese, Presidenti amerikan Donald Trump synon ta shndërrojë murin e propozuar me Meksikën në një objekt teknologjik, pasi i...

Porosia e komandant Lulit të UÇPMB-së (FOTO)

Afera destrukive dhe denigruese për komandantët e Ushtrisë çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (UçPMB) e lansuar nga ish-zëdhënesi i Kryetarës së Komunës Ardita...

Po plaket dhe po vdes popullsia në rajonin lindor të Maqedonisë

Treguesit demografik në publikimin e fundit të Entit Shtetëror për Statistika në nivel rajonal tregojnë dallime që pasqyrojnë shpërpjestimin në shpërndarjen territoriale të popullsisë,...

850 zyrtarëve publikë në Kosovë do t’u verifikohet pasuria

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) ka vendosur që të kontrollojë pasurinë e 850 zyrtarëve publikë. Drejtori i kësaj Agjencie Shaip Havolli tha së tashmë janë...