Merkel në Kinë, në kohën e shqetësimeve për tregtinë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të takojë sot në Pekin kryeministrin e Kinës, Li Keqiang, për të theksuar rëndësinë e dialogut midis Kinës dhe...

Flet për herë të parë pas helmimit, vajza e agjentit rus shpreson të kthehet...

Vajza e ish agjentit rus të helmuar në Salisbury, ka thënë se ajo është me fat që është gjallë pas sulmit të përjetuar. Yulia Skripal...

Korea e Veriut e quan ‘të marrë’ Mike Pence, paralajmëron përplasje bërthamore

Një zyrtar i lartë i Koresë së Veriut e ka akuzuar zëvendëspresidentin e SHBA-së, Mike Pence se është njeri i marrë. Me këtë rast ai...

Pamje rrëqethëse nga Turqia: Shirat e rrëmbyeshëm dhe vërshimet, hapin gropa gjigante në qytet...

Shirat e rrëmbyeshëm dhe vërshimet kanë prekur qytetin turk Erzurum, që për më shumë se tri ditë është përballur me kriza të ndryshme. Vërshimet që...

Itali: Dy të vdekur dhe 18 të lënduar pas përplasjes së një treni me...

Dy veta kanë ndërruar jetë dhe 18 të tjerë kanë mbetur të lënduar pas përplasjes së një treni më një kamion në rajonin verior...

Mattarella mandaton Conten për të formuar qeverinë

Më shumë se dy muaj e gjysmë pas zgjedhjeve që përfunduan pa një fitues të qartë, ngërçi politik që përfshiu Italinë, duket se do...

Takimi historik, Trump mendon shtyrjen. Pompeo ka ende shpresë

Takimi historik i planifikuar të mbahet pas 3 javësh mes presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit koreano-verior, Kim Jong-un, u vu në pikëpyetje të...

Një super CV që rezulton…”fake”, presidenti italian heziton për mandatimin e kryeministrit të ri

Presidenti italian, Sergio Mattarella nuk ka nxituar t’i japë “dritën jeshile” kandidatit të “Lëvizjes 5 yjet” dhe “Lega Nord”-it për kryeministër të Italisë, Giuseppe...

Mbi 100 mijë afganë të zhvendosur këtë vit

Kombet e Bashkuara thanë se edhe 108 mijë njerëz të tjerë janë zhvendosur në Afganistan që nga fillimi i vitit, për shkak të konfliktit...

Pakënaqësi me shefin e Facebookut në Parlamentin Evropian

Deputetë të Parlamentit Evropian u shprehën të zhgënjyer për dëgjesën me shefin e Facebookut, Zuckerberg. Rrjedha e aktivitetit parashikonte që në fillim të bëheshin...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!