Bota

Bota

Ministri amerikan i Mbrojtjes u kanoset partnerëve në NATO

Deri në fund të vitit do të duhet të rriten buxhetet e aleatëve për mbrojtje. Ndryshe SHBA do ta zvogëlojë angazhimin e saj. Nga Deutsche...

Turqi, ndalohet edhe një i dyshuar për vrasjen e ambasadorit rus

Autoritetet turke kanë ndaluar një tjetër të dyshuar në lidhje me vrasjen e ambasadorit rus në Ankara, Andrei Karlov në dhjetorin e vitit të...

Rusia “ndërhyn” edhe në zgjedhjet në Francë

Franca tha se nuk do të pranojë ndërhyrjet e Rusisë ose të ndonjë vendi tjetër në zgjedhjet e saj presidenciale dhe se mund t’iu...

Koreja V. bën “provokim të armatosur”, Këshilli i Sigurimit mblidhet urgjent

Koreja e Veriut tha se ka testuar “me sukses” një raketë balistike, me rreze të mesme dhe të gjatë veprimi, çfarë bëri që Shtetet...

Erdogan: Do të ndodhë ajo që thotë populli, do të bëhet...

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan (Recep Tayyip Erdo?an) tha se çështja e ndryshimit të kushtetutës nuk ka të bëjë as me republikën dhe as...

Hillary Clinton kërkon zyrtarisht divorcin nga Bill Clinton

Ish kandidatja presidenciale demokrate, Hillary Clinton duket se ka marrë një kthesë të papritur në jetën e saj dhe po kërkon divorcin nga bashkëshorti...

Përleshje masive në Parlamentin e Afrikës së Jugut (VIDEO)

Me përdorimin e grushtave deputetët e opozitës në parlamentin e Afrikës së Jugut u përpoqën të prishin adresimin e presidentit Jacob Zuma. Anëtarët e Partisë...

Zbulohen prapaskenat e vrasjes së tre ushtarëve turq nga aeroplanët rusë

Pas depërtimit të ushtarëve turq për marrjen në kontroll të qytetit Al-Bab nga militantët e ISIS, rrezikohet një përplasje mes Turqisë dhe trupave të...

Përleshje në parlamentin e Afrikës së Jugut (VIDEO)

Me përdorimin e grushtave deputetët e opozitës në parlamentin e Afrikës së Jugut u përpoqën të prishin adresimin e presidentit Jacob Zuma. Anëtarët e Partisë...

Hakmarrja amerikane: Vritet nga sulmet ajrore, aleati i Bin Laden

Pentagoni bëri të ditur se nga sulmet ajrore këtë muaj, janë vrarë 11 operativë të Al Kaidës në Siri, në mes tyre edhe një lider...