Bota

Bota

Alarm për bombë në Shtëpinë e Bardhë (Video)

Shërbimet sekrete amerikane kanë ndaluar një burrë, që ngiste makinën e tij deri në pikën e kontrollit drejt Shtëpisë së Bardhë të shtunën mbrëma. Brenda...

Erdogan kërkon nga turqit në Evropë të lindin nga pesë fëmijë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, të premten u bëri thirrje turqve që jetojnë në Evropë që në vend të tre, të kenë nga...

Të shtëna me armë në një shkollë, ka të plagosur

Sapo është raportuar për një ngjarje tjetër që po trondit Francën. Të shtëna në një shkollë në qytetin Grasse të Francës Raportet e para nga...

Turqia dëbon lopët e Holandës

Konflikti diplomatik Turqi – Holandë ka vazhduar bë mënyrë bizare kur Stambolli vendosi që nga vendi të 40 lopë pse janë nga Holanda. Shoqata e...

SHBA përgatitet të “heqë qafe” diktatorin Kim Jong Un? Shihni ku...

Katër raketa balistike të hedhura nga Koreja e Veriut, vetëm 190 milje larg bregdetit të Japonisë, duket se kanë mjaftuar që SHBA-të të marrin...

Putin nis të stërvitë 350 mijë gardistë, për ku po përgatiten?

Garda Kombëtare ruse, komandant suprem i së cilës është Vladimir Putin, filloi testin e parë të gatishmërisë luftarake, dhe për të dëshmuar gatishmërinë se...

Vendimi i Gjykatës Europiane: ndalimi i shamisë në vendet e punës,...

Punëdhënësit mund t’ua ndalojnë punonjësve veshjen e simboleve të dukshme fetare, ka vendosur të martën, Gjykata e Drejtësisë e Bashkimit Evropian, në shqyrtimin e...

Shtohen tensionet, Erdogan ndalon ambasadorin holandez që të futet në Turqi

Turqia ka njoftuar një sërë masash në hakmarrje për një vendim të shtetit holandez për të bllokuar ministrat e saj nga fushata për një...

Aksion i madh policor, njësitet speciale kryejnë arrestime

Njësistet speciale gjermane gjatë natës dhe sot në mëngjes kanë kryer një aksion të gjërë antiterrorist në qytetin e Ofenburg, që gjendet në kufi...

Hiqet flamuri holandez, vendoset ai turk në Konsullatën e Holandës në...

Një person ende i paidentifikuar e ka vendosur flamurin turk në Konsullatën e Holandës në Stamboll, duke e hequr flamurin holandez. Mediat turke raportojnë se...