Bota

Bota

Mjeku sirian dëshmon se pacientet nuk vdiqën nga sulmi kimik, por...

Mjeku Sadzul Islami ka regjistruar me kamerë momentin e arritjes se disa nga personave që kishin marrë plagë në sulmin me armë kimike që...

Gjenerali Umit Undar: Ja si e ndaloi puçin ushtria turke

Ushtruesi i detyrës së Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë turke, general-armate Umit Dundar, ka deklaruar se ka qenë ushtria bashkë me institucionet...

‘Puçi i tankeve në Turqi’: Tre video që do ju shokojnë

Të shtunën në mëngjes, autoritetet në Turqi konfirmuan se përpjekjet për grusht shteti kanë dështuar. Sipas tyre, një fraksion i ushtrisë tentoi të merrte pushtetin. Tanket...

Arabia Saudite gati të pushtojë Sirinë

Raportet se Arabia Saudite ka dërguar trupa dhe aeroplanë në Turqi për një mision të mundshëm tokësor në Siri shtojnë elemenët tejet shpërthyes në...

Erdogan: Do mbështesim intervenimin ushtarak të SHBA në Siri, ja çfarë...

Presidenti Rexhep Taip Erdogan të enjten ka mirëpritur deklaratën e kolegut të tij amerikan Donald Trump, i cili  po konsideron ndërhyrjen ushtarake në Siri....

Abdullah Kurdi me lotë në sy varrosi djalin e tij ...

Abdullah Kurdi, babai i Ajlan Kurdit ka varrosur sot të birin e tij 3-vjeçar me pikëllim të thellë së bashku me të birin tjetër...

Vritet ndihmësi i Putinit? Një tjetër zyrtar rus gjendet i vdekur...

Një zyrtar i njohur  ministrisë së jashtme ruse është gjetur i vdekur nga plagët e armëve  në apartamentin e tij në Moskë, vetëm disa...

Zbulohet detaji që i kushtoi jetën ambasadorit rus në Ankara

Edhe pse ishte ambasadori i një shteti të rendësishëm, Andrej Karlov nuk preferonte që të shoqërohej me vetura të blinduara kur shkonte në takime...

Kina alarmon botën: Do të kemi luftë bërthamore, ja çfarë do...

Nuk do të ketë fitues nëse shpërthen konflikt i armatosur midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut, për shkak të armëve bërthamore të...

Vazhdojnë të tmerrojnë botën imazhet e fëmijës së mbytyr sirian (FOTO)

Imazhet e fëmijës së vogël nga Siria të mbytur kanë pushtuar mediet botërore dhe rrjetet sociale. Vogëlushi është një prej 12 persona të mbytur gjatë...