Bota

Bota

Gjenerali Umit Undar: Ja si e ndaloi puçin ushtria turke

Ushtruesi i detyrës së Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë turke, general-armate Umit Dundar, ka deklaruar se ka qenë ushtria bashkë me institucionet...

‘Puçi i tankeve në Turqi’: Tre video që do ju shokojnë

Të shtunën në mëngjes, autoritetet në Turqi konfirmuan se përpjekjet për grusht shteti kanë dështuar. Sipas tyre, një fraksion i ushtrisë tentoi të merrte pushtetin. Tanket...

Arabia Saudite gati të pushtojë Sirinë

Raportet se Arabia Saudite ka dërguar trupa dhe aeroplanë në Turqi për një mision të mundshëm tokësor në Siri shtojnë elemenët tejet shpërthyes në...

Abdullah Kurdi me lotë në sy varrosi djalin e tij ...

Abdullah Kurdi, babai i Ajlan Kurdit ka varrosur sot të birin e tij 3-vjeçar me pikëllim të thellë së bashku me të birin tjetër...

Vritet ndihmësi i Putinit? Një tjetër zyrtar rus gjendet i vdekur...

Një zyrtar i njohur  ministrisë së jashtme ruse është gjetur i vdekur nga plagët e armëve  në apartamentin e tij në Moskë, vetëm disa...

Zbulohet detaji që i kushtoi jetën ambasadorit rus në Ankara

Edhe pse ishte ambasadori i një shteti të rendësishëm, Andrej Karlov nuk preferonte që të shoqërohej me vetura të blinduara kur shkonte në takime...

Vazhdojnë të tmerrojnë botën imazhet e fëmijës së mbytyr sirian (FOTO)

Imazhet e fëmijës së vogël nga Siria të mbytur kanë pushtuar mediet botërore dhe rrjetet sociale. Vogëlushi është një prej 12 persona të mbytur gjatë...

Tensionohet situata në këto momente, këto zhvillime të reja sapo filluan...

Mediet ndërkombëtare raportojnë se disa helikopterë ushtarak të paautorizuar, po fluturojnë mbi Stamboll. Sipas këtyre medieve, ata kanë fluturuar në afërsi shumë të madhe...

Ja si dhunohen ushtarët e puçit dhe si është zyra e...

Këto foto tregojnë se çfarë po ndodh në Turqi tashmë, pas dështimit të puçit të shtetit. Në disa foto shihet se si përkrahësit e presidentit...

Luftë në Europë? Europianët nisin armatosjen e popullsisë

Banorët e disa shteteve evropiane kanë shtuar kërkesat për marrjen e lejeve të armëve në mënyrë të ligjshme për vetëmbrojtje. Arsyet janë të ndryshme, por...