32 C
Macedonia
E diel, Shtator 24, 2017

Pamjet e tmerrit nga rrëzimi i aeroplanit, 76 të vdekur, 6 të mbijetuar (+18)

Gjashtë persona i kanë mbijetuar tragjedisë në Kolumbi, të paktën kështu raportojnë mediat botërore Sipas mediave botërore, 76 persona kanë vdekur dhe vetëm gjashtë kanë...

Reagimi i ashpër i Erdoganit për masakrën në Turqi

Pas masakrës në Stamboll ku humbën jetën 39 persona dhe u plagosën 69 të tjerë, reagon Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan.  Ai tha se...

Turqi, arrestohen dy gazetarë britanikë për “vepra terroriste”

Dy gazetarë britanikë dhe një përkthyes janë arrestuar në Turqi, nën akuzën se iu kanë ndihmuar një grupi të armatosur. Gazetarët e “Vice News”, Jake...

Zbulohen 173 xhihadistë, ishin të gatshëm ta sulmonin Europën

Zbulohen 173 kamikazë të ISIS, që planifikojnë të sulmojnë Europën: Interpol ka publikuar listën e anëtarëve të dyshuar të brigadës vetëvrasëse xhihadiste. Shërbimeve të inteligjencës...

Qipro shet pasaportat e BE për 2 milionë euro

Qeveria e Qipros vë në shitje pasaporta europiane për të gjithë ata që investojnë të paktën 2 milion euro në prona, sipërmarrje apo bono...

Ushtria amerikane “e sigurt” se është vrarë “xhihadisti Gjon”

Ushtria amerikane thotë se është "e sigurt në një masë të arsyeshme" se një militantë britanik i Shtetit Islamik (IS) i njohur për mediat...

Obama kërkon falje për sulmin në spitalin e Kunduzit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka kërkuar falje organizatës bamirëse Mjekët pa Kufij për sulmin vdekjeprurës të SHBA-së në një spital...

Kayla Mueller u përdhunua dhe u vra nga lideri i ISIS, Al-Baghadi

Një punonjëse e ndihmës amerikane e cila u vra në muajin shkurt të këtij viti, ndërsa ishte marrë peng nga militantët e shtetit islamik...

Gruaja irakiane vret komandantin e ISIS që e përdhunonte

Një komandant i Shtetit Islamik është qëlluar për vdekje nga një grua irakiane pasi e kishte përdhunuar atë. Ai e kishte detyruar gruan irakiane që...

Turqia është duke ndërtuar kamp për 55.000 refugjatë sirianë

Në pjesën jugore të Turqisë është duke u ndërtuar një kamp i madh, i cili do të mund të pranojë deri në 55.000 refugjatë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!