Programohet takimi i radhës Putin-Trump, mbahet në Paris

Një ndihmës i politikës së jashtme në Kremlin tha se është arritur një marrëveshje paraprake për një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe...

Tifozët rus shkaktojnë kaos në Romë, plagosen 3 prej tyre

Roma është pushtuar sot nga tifozët rus të cilët kanë mbërritur në kryeqytetin italian për të ndjekur takimin e futbollit të Champions League mes...

Pence: Vdekja e gazetarit nuk do të kalojë pa përgjigje amerikane

Zëvendëspresidenti Mike Pence tha të martën se vdekja e gazetarit disident saudit Jamal Khashoggi "nuk do të kalojë pa një përgjigje amerikane" dhe se...

Merkel reflekton, Gjermania do blejë gaz nga SHBA-të

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë një takimi elektoral në Teksas për rizgjedhjen e senatorit Ted Cruz, i gëzohet faktit që kancelarja gjermane Angela Merkel...

Erdogan: Vrasja e gazetarit arab ishte e planifikuar

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se vrasja e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, që ndodhi në Konsullatën Saudite në Stamboll,...

Poloni, konservatorët fitojnë zgjedhjet, por humbin Varshavën

Konservatorët në pushtet në Poloni kanë fituar zgjedhjet lokale në vend, por humbasin kolltukun të kryetarit të bashkisë së Varshavës, sipas sondazheve të para,...

Tërheqja nga marrëveshja bërthamore, Gjermania shpreh keqardhje për vendimin e SHBA

Qeveria gjermane sot shprehu keqardhje për vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për tërheqjen e SHBA-së nga marrëveshja për armët bërthamore me rreze të...

Anija me emigrantë mbytet në Egje, dy të vdekur

ë paktën 2 persona kanë vdekur pas fundosjes së një anije me emigrantë në detin Egje, që ishte drejtuar në ishullin grek Kos. Mjeti rreth...

Abuzimi seksual ndaj fëmijëve në Australi, kryeministri kërkon falje në parlament (Video)

Kryeministri australian, Scott Morrison, ka bërë një kërkim falje kombëtare për fëmijët që ishin viktima të abuzimit seksual. Qindra njerëz u mblodhën në Canberra të...

Italia po kthehet në rrezik

Projektbuxheti i papërballueshëm i qeverisë italiane, të përbërë nga populistët dhe radikalët e djathtë, e detyron BE të ecë drejt vendimeve delikate, vlerëson DW....
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!