Pa shenja kompromisi rreth rihapjes së qeverisë amerikane

Presidenti, Donald Trump dhe udhëheqësit demokrat të Kongresit, e bënë të qartë të martën në paraqitjet e tyre televizive, se ndërsa secila palë mbështet...

Turqi: Fillon gjykimi ndaj 28 të akuzuarve për vrasjen e ambasadorit rus

Në Turqi filloi gjykimi ndaj 28 personave, të akuzuar për rolin e tyre në vrasjen e ambasadorit të Rusisë në Turqi, transmeton Asocciated Press. Në...

Acari përfshinë Evropën, 13 persona të vdekur

Vala e të ftohtit që ka përfshirë Evropën ka shkaktuar vdekjen e 13 njerëzve shumica e tyre të zënë nga ortekët në zonat malore. Qindra...

Pompeo filloi vizitën në Lindjen e Mesme

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo filloi vizitën në Lindjen e Mesme për bisedime me zyrtarë të rajonit, që kanë për qëllim rritjen e...

Pezullohen fluturimet nga aeroporti Heathrow në Londër

Fluturimet nga aeroporti Heathrow në Londër u ndalën të martën pasi zyrtarë të aeroportit thanë se kishin parë shenja të fluturimit të një droni...

Turqia refuzon SHBA-në, mban qëndrim të njëjtë ndaj kurdëve

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, thotë se Turqia nuk do të përmbahet nga veprimet ushtarake për të mbrojtur kufijtë e saj, nga ajo...

Imami i xhamisë i shpëton krishterët nga sulmi…

Një imam në një xhami të Kajros rrugës për në xhami ka kaluar pranë kishës së krishtere dhe ka vërejtur mjet shpërthyes që ishte...

Belgjika me ligj të ri, ndalon sakrifikimin e kafshëve për Bajram

Një ligj që ndalon ritualin e therjes së kafshëve nga besimtarët myslimanë dhe ata hebre ka hyrë në fuqi në Belgjikë. Mbështetësit e kësaj...

Kush do të dëbohet nga Gjermania dhe kur?

Ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer synon dëbime më të shpejta të atyre azilkërkuesve që kryejnë vepra penale. Por rregulloret se...

Brazili nxjerr ushtrinë në rrugë për të luftuar bandat kriminale

Rreth 300 trupa janë dërguar në qytetin verior të Fortalezës për të menaxhuar rritjen e dhunës kriminale në vend, thanë autoritetet. Ushtarët do të patrullojnë...